Paket Tur Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


 

Yaz tatili için paket ve koşullar çok cazip gözüküyor. Tatil yapmak isteyen vatandaşlar otelin denize sıfır olması, açık büfe gibi bir çok unsuru bir arada bulmak istiyorlar. Paket turu satanlar da kullanıcının istediklerini yapmaya amaçlıyor. Peki gerçekte böyle oluyor mu? maalesef çoğu zaman müşteri bulmak için vaatler ve gerçekler birbirinden çok ayrı oluyor. Tatile çıkmadan önce tüketicilerin alacakları bazı önlemler.

Paket turuna çıkan tüketiciler baştan dikkatli olmadıkları taktirde yol boyunca hayalini kurdukları dinlenecekleri tatil aslında burunlarından fitil fitil gelen bir anı olarak yaşamlarına girebiliyor. Tatillerinin zehir olmaması için tüketiciler dikkat olmalı.

Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şüphesiz uzun bir çalışma döneminden sonra güzel bir tatilin hayalini kurarız. İster aileniz ile ister kız arkadaşınız ile koca bir senenin stresini atmak istemeniz kadar doğal birşey olamaz. Tatil planınızı son ana bırakmamanız gerekir. Önceden planlanmış bir tatil daha iyi dinlenmenize yardımcı olacak ve sonradan çıkan hesaplanmamış ödemelerden sizi uzak tutacak.

  • Kaç yıldızı olduğuna dikkat edin, en az 3 yıldız olmasına özen gösterin.
  • Bütçenize uygun olmasına özen gösterirken kaç yıldız olduğunu atlamayın.
  • Güvenliği hakkında bilgi alın
  • Temizliği konusunda bilgi alın.
  • Oda servisi ve extralar için bilgi alın.
  • Hastaneye yakınlığı hakkında bilgi isteyin.
  • Karakola yakınlığı konusunda detay sahibi olun
  • Bu bilgileri edindiğinizde Otel sizin için çok daha elverişli olacaktır
İlgili>>  Tatilcilerin Paylaşmazsa Öleceği Fotoğraflar

Sözleşmeyi imzalamadan firmayı araştırın

Tatile çıkmadan önce gelen her fiyat ve teklife aldanıp sözleşme yapılmamalı. Sözleşme yapılması zorunlu ama sözleşme yapmadan önce hangi firmadan geliyorsa o firma hakkında internette kısa bir araştırma yapsınlar. O firma ve gideceği yer hakkında olumsuz bir şey yok ise o turizm acentasının kendisine verdiği broşürü de sözleşmeyle birlikte imzalayıp yanlarında muhafaza etsinler.

Gittiğiniz yerde otel denize sıfır dendiği halde denize çok uzaksa, merkez yerde denildiği halde en yakın bakkal 500 mt ötede ise, klima çalışmıyor, televizyon bozuk, buzdolabı çalışmıyor ise yapılması gereken durumu fotoğraflamak ve birlikte tatil yaptığı kişilerin imzası alındıktan sonra onun bir nüshası kaldığı tesisin yöneticisine imza karşılığı teslim etmek. Bir nüshası seyahat acentasına göndermek. Fotoğrafı çekilip internetten de göndermekte mümkün. Ayrıca en yakın turizm bölge müdürlüğüne o tesis ve acente şikayet edilebilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç