Ortadoğu’daki Bataklığa Sürükleniyoruz


şafak paveyCHP Genel Başkan Yardımcı Şafak Pavey, günümüz Türkiye’sinin durumunu değerlendirdi ve uyarılarda bulundu.

Hukuğun üstünlüğü olarak soyut olarak düşünülen kavram aslında amaadalet kavramı ile yan yana gelen kavram. Süreçten gördüğümüz şey var ki hukuk cemaate de lazımmış hukuk herkese gerekiyor. Adalet duygusunu ve  hukuk sistemini delik deşik yaparsak şiddet yükselir. Şiddetin yüksek olduğu yerde insanlar arasında güven duygusunun az olduğu toplumlara baktığımızda muhakkak adalet sistemimizde bozukluk vardır.

 

Türkiye’ye bağımsız yargı şart

yargı

Adalet sistemini onarmamız bağımsız bir yargıdan geçer. Bunu tekrar onarmak için biz de talibiz. Bu yüzden aynı zamanda insanlarımızı ağır bir sosyal çöküntü olduğu şundan bellidir. Yapılan araştırmalar da iki bireyin birbirine karşı güven duygusu yüzde 8 olmuş durumda, bu yükselecek şiddetten gözüküyor zaten.

Şiddet adalet güven birbirine bağlı şeylerdir. Adalet sistemini bir an önce acil olarak onarmamız gerekiyor bunda ancak bağımsız hukuk sistemi ile yapabilir.

 

Terörün ucu Türkiye’ye geliyor

IŞİD, ÜRDÜNLÜ PİLOTU DİRİ DİRİ YAKTI

 

Türkiye’nin yüzü modern dünya’ya dönüktü ama şu an maalesef Ortadoğu’daki bataklığa sürükleniyoruz. Kadına karşı şiddetten söz ediyoruz, kadınlar seks kölesi olarak, kafeslerde dolaştırıyorlar, pazarlarda satılıyorlar, yaşlılar ve engelli çocuklar intihar bombacısı yapılıyor. Barbarları desteklemekle ev sahibi yapmakla övünen bir hükümetimiz var. Işid ve radikal gurupları ev sahibi yapmakla silah vermekle övünüyorlar. Ondan sonra kadına karşı şiddetten bahsediyorlar, kadını pazarlayan bir barbar örgüte silah ve ev sahipliği yapıyorsun, sınırdan istedikleri gibi geçirtiyorsun.

İlgili>>  Işıd'ın Değiştirdiği Denklem

Türkiye sadece artık cihatçıkarı öbür tarafa geçiren değil batıdan da ihraç ve ithal eden bir ülke. Bütün bu terörün ucu Türkiye’ye geliyor bunun bedellerini çok ağır toplum olarak ödeyeceğiz. Hükümeti uyardık gözleri dönmüş şekilde desteklemeye devam ettiler. Bunları yapan insanları destekleyen bir hükümet var karşımızda. Bu utançtan kurtulmanın tek yolu acilen ulusal güvenlik paketi çıkarıyorlar vatandaşımızı dövmek için asıl güvenlik sorunumuz budur. Biz onlara bütün gerçekleri raporlarla beraber sunduk. Bir an önce bu utançtan kurtulmamız uluslararası global tehdit haline dönüşmüş radikal gurupları destekleyen bir ülke durumundan kurtulmamız gerekiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç