Ortadoğu’da Din Savaşları


Ramazan Kağan KurtoğluDoç. Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu Ortadoğu’da süren karmaşanın perde arkasını değerlendirdi.

Ortadoğu ile ilgili keşke iyi bir şey söyleyebilsek, Ortadoğu’da din savaşları çıkarmak istiyorlardı bunu gerçekleştirdiler. İslamı dilim dilim bölmek istiyorlar. Amerika’da 100 milyon kişi İsa Mesih’in geleceğine inanıyor. Bunu kavrayamazsak rasyonel olayların arkasında irrasyonel olayları da görmemiz gerekiyor. Amerika’da bunu işleyen geride kalanlar diye bir kitap var 100 milyon sattı. Amerika’da kilise’de paralar toplanıyor ve İsrail’e aktarılıyor. Işıd hadisenin arkasında da bunlar var zaten Işid’in bayrağı da mehdi bayrağı.

Ortadoğu’da kimse barışı istemiyor

Amerikan dış işleri bakanlığı bir rapor yayınladı ve bu raporda su savaşları çıkacağını öngörüyor. 2023 yıllarında Fırat ve Dicleden çıkacak diyor. Mesih’i beklenti ve su politikası ve İsrail’in geleceği gibi beklentiler düşünüldüğünde Ortadoğu cayır cayır yanacağa benziyor.

İlgili>>  Armageddon Savaşı Nedir?

1998 de Kanada’da bir profesör yemekte bana şöyle dedi, önümüzdeki 20 yılda Suriye diye bir devlet kalmayacaktır, en az 3 e bölünecek dedi. Putin’in danışmanlarında bir tanesi dedi ki; Işid’i Mossad eğitiyor dedi. Durum böyle iken Ortadoğu’ya barış biraz zor gelir çünkü kimse orada barışı istemiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç