Ortadoğu Konusunda Ak Parti İktidarı Sınıfta Kalmıştır


sinan oğanMHP Milletvekili Sinan Oğan Ak Parti’nin Ortadoğu stratejisini değerlendirdi.

Ortadoğu’da selam vereceğimiz kimse kalmadı

Bu hükümetin resmi olarak ekonomi bakanlığına müracaat ettim ve dedim ki; Bu hükümetin One Minute olayından sonra İsrail ile ticareti nasıl hızla arttı dedim. Yüzde 30 ithalat yüzde 35 ihracat şeklinde oldu ve artış başka hiç bir ülke ile olmadı. Dost kardeş dediğimiz ülkelerle hiç artmadı. Bana dediler ki; siyaset başka ticaret başka. Hükümetin resmi cevabıdır bu.

Mısır ve İsrail ile aynı anda düşman olan Libya’ya bavullarla para gönderip Libya Başbakanı tarafından kovulan ikinci bir ülke yok. Ortadoğu’da selam vereceğimiz ülke kalmadı. Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kımıldamaz diyordunuz, konsolosluğumuz işgal edildi ruhları duymadı. 12 sene iktidardalar Ortadoğu’da arapça bilen büyük elçi sayımız en son iki idi. Libya konsolosluğumuz bir gün önce internet sitesine açıklama koyuyor bir şey olmayacak diye ertesi gün Libya’da darbe oluyor. Dolayısıyla Ortadoğu konusunda Ak Parti iktidarı sınıfta kalmıştır.

İlgili>>  ASLAN, SİRKTE BAKICISINA SALDIRDI!

Ak Parti Ortadoğu’yu bilmiyor, bölgeyi bilmiyor. Manevra değişikliğine gidiyor. Daha önce dış politikayı 4 tane danışmanla yürütüyordu türk dış diplomatlara sormuyordu. Davutoğlu yapı olarakta ben her şeyi bilirim havasında olduğu için her girdiği yerde duvara çarptı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç