Operasyon “Şah Fırat”


hüseyin gülerceGazeteci – Yazar Hüseyin Gülerce Süleyman Şah Saygı Karakolu’na yapılan ‘Şah Fırat’ operasyonunu değerlendirdi.

Manevi açıdan bizim için çok önemli Osmanlı Devleti’nin kurucusu Süleyman Şah, Osman Bey’in dedesi. Bizim için manevi planda çok önemli. Şu anda getirildiği yer bizim sınırımıza 200 metre uzaklıkta bir yer.

Türkiye böyle bir yeri taşımak istemezdi olaylar Suriye’de öyle bir gelişti ki Işid diye bir tehlike çıktı karşımıza. Dışta yapılan provakosyonlar Suriye ile ilgili olabilir. Bu karakolun Işid tarafından proveke edilmesi mümkün olabilir, karakol üzerinden büyük bir provakosyona imza atması muhtemel olacak bir şey. Dolayısıyla bence hükümet yerinde ve başarılı bir iş yaptı. Çatışma yapmadan seçim öncesinde Türkiye’nin başına bir gaile açılmadan sınırlarımıza yakın bir yere getirilmesi iyi oldu.

İlgili>>  Süleyman Şah kimdir?

Bölgede olan olup bitene bizim kontrolümüzde değil oradaki kontrol hiç kimsenin elinde değil ortada bir hercümerc var. Işid kaç cephede savaşıyor bir de Türkiye’yi karşısına almak istemez, Suriye’de almak istemez. Böyle bir dengenin ortasından tereyağından kıl çeker gibi mesele sonlandı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç