Ölüm sigortasına dikkat


sözleşme

Kredi borcu sigortası olanlar dikkat, varislerinize kredi borcu bırakmak istemiyorsanız poliçeleri çok dikkatli okumanız gerekiyor. Mağdurlar çığ gibi çoğalınca uzmanlar uyardı.

Hayat sigortalarının varislere ödenmediği konusunda şikayetler geliyor. Zaten bankalar kredi verirken vatandaşı bir hayat sigortası yapmaya zorunlu kılıyor.

Kredi çekerken hayat sigortası ya da ölüm halinde borç ödeme sigortası maduriyete dönüştü. Kredi çekenler ölüm sigortasını imzalıyor fakat ölümün neden kaynaklandığı hep tartışma konusu oluyor. Bankadan kredi çekenler varislerine borç kalmasın istiyor, sigortanın amacıda bu yani kalan kredi halinde ölen kişinin borçlarını sigorta ödemesi gerekiyor. Kağıt üzerinde güzel gözüken sistem hayata geçince kimileri için mağduriyet başlıyor. En büyük sorun borcu miras kalan varislerin muhattap bulamaması.

Sigortada amaç, eğer kredi çeken vatandaş ölürse ödediği kredi varislere geri kalan borcu ise bankaya ödensin. Ama görülüyor ki sen geçmişte hasta imişsin deyip hiç bir ödeme yapmıyor. En büyük mağduriyet başlığı sigortalının hastalık geçmişi. Kredi çeken vatandaş kalp doktoruna muayene oluyor eğer o kişi banka formuna o belgeleri koymazsa orada sıkıntı yaşanabiliyor.

Uzmanlara göre imzadan önce poliçeler dikkatle okunmalı hatta gerekirse bir avukattan yardım alınmalı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç