Öcalan’a Kandil’de Karşı Gelemezler


yıldıray oğurTürkiye Gazetesi Yazarı Yıldıray Oğur, Nevruz yaklaşırken silah bırakma çağrısın değerlendirdi.

Nevruza 4 gün var son olmazcılar bağırıp çağırsınlar hükümet yalan söylüyor, Cumhurbaşkanı kürt sorunu yoktur diyor, bakalım nasıl çözeceksiniz diyenler laflarını desinler sadece 4 gün kaldı 4 gün sonra önemli bir şey olacak. Nevruzda Öcalan’ın sözlerinin altı dolacak artık geri dönüş mümkün değil. Olur mu diyeceğimize, buna sevinelim.

Kimse genel olarak Pkk’nın silah bırakmasını beklemiyor sadece Türkiye’de silah bırakması bekleniyor. Burada gündemde olan Pkk’nın silah bırakması değil Türkiye’de savaşı bırakılması.

Öcalan’a Kandil’de karşı gelemezler, çözüm sürecinden memnun olmayanlar, aynı şekilde Ak Partide ve Pkk’da çözüm sürecine karşı olanlar var ama bu süreç yürüyor. Öcalan ile görüşmeler başladıktan sonra kürt sorunu bitmiştir diyor Cumhurbaşkanı, ilk defa kürt sorunu vardır diye 2005’te dedi Cumhurbaşkanı, bunu kürt sorunu vardır demezken söyledi. 4 gün kalmış Öcalan’ın tarihi konuşmasına hala samimiyet ölçülmeye çalışıyor.

İlgili>>  Çözüm Sürecinde Türk Devleti Yok

Erdoğan çok defa kürt sorunu yoktur dedi, bir sürü provakasyona rağmen bu konuşmasına devam etti, siyasi irade arkasında durduğu için bu çözüm süreci devam ediyor. 10 yılda bir sürü seçim geçirdi Türkiye ama hala diyorlar ki seçim için yaptı bu cümlelerle gitmiyor artık bazılarının farkına varması lazım artık. Türkiye’de çok büyük kesim süreci destekliyor, desteklemeyenler ise susarak mesaj vermeye çalışıyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç