Mutluluğu Nerede Aramalıyız


 

Doğru insanı bulmak mı doğru insan olmak mı?

Mutluluğu aramada temel ve en önemli soru. Mutluluk bir araç olarak sunuluyor. İnsanlar boşanınca TV, buzdolabu, ütü satılıyor ve sistemin en sevdiği şey ise bir şeylerin alınıp satılması. Annelerimiz babalarımızdan yoktuk ama mutluyduk dediklerini biliyoruz. Böyle bir ortamda, değerin tek ölçüsü başarı olan günümüzde doğru insan olmak en büyük direniştir.

Mutluluk sizin için, maddiyat mı? maneviyat mı?

Başkalarının mutluluğundan mutsuz oluyor. Herkes kendine nedir bende bu şanssızlık, niye ben diye soruyoruz. Bunların temel sorunu insanın manevi dünyadan uzaklaşması ve kendi iç dünyasından uzaklaşması. Maneviyattaki düşünce şu olmalı ben bu dünyada geçiciyim ve insanların mutluluğuna ortak olacak kadar ahlaklı olmalıyım.

İlgili>>  Çocuklarda Sorumluluk Bilinci Nasıl Sağlanır?

Hayat koşulları ve emperyazlimin bizden beklentileri yüzünden, değişik beklentiler içine girmeye başladık. Belki de şu günler iyi günler daha kötüsü de olabilir belki de.

Peki bizim hayatımıza anlam katan şeyler nelerdir? Nerede nasıl anlamlar buluyoruz?

Evlenirken mantık evliliği olarak başlayan ilişkilerde herşey bir ticaret anlamını taşıyor. İnsanlara sormalı. Evlenirken ne istiyoruz? Para mı mutluluk mu sevgi mi. Yoksa hepsini dengeli bir şekilde mi. Biz enerjimizi nereye koyarsak o gelişir. Aslında herşey bizim bakış açımız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç