Mutlu Evliliğin Sırları


 

 

Haklı iken bile özür dile

Evlilik fedakarlık demektir, yer geldiğinde özür dilemesini de sabır etmeyi de bileceksiniz. Ben her zaman güleceğim mutlu olacağım diye evlenilmez bazen de kötü olaylarla karşılaşabiliriz.

Asla pusu kurma

Her iki taraf için geçerlidir. Eşinden şüphelendiğinde telefonu karıştırırsın, mailllerina bakarsın ve güven sarsılır. Güven sarsıldığı zaman da eski sevgi ve neşe kalmıyor. Sen değerlisin demek çok önemlidir, bunun yolu da güvenden geçmektedir.

Anlamaya çalışarak dinle

Susmak demek dinlemek değildir, ne demek istiyor diye anlayarak dinlerseniz belki de öyle bir mesaj veriyordur ki ileri de doğacak sıkıntıların şimdiden önüne geçersiniz.

Bağlan ama bağımlı olma

Senin için ölürüm diyoruz, senin için öldüm bittim demek kadın ya erkeğin değerini karşı tarafın gözünde bitiriyor. Kişiliğinizi koruduğunuz sürece saygı görürsünüz. Ben sensiz yaşayamam demek o ilişkiyi bitiriyor.

Bir elmanın diğer yarısı olmayın

Bir elmanın diğer yarısı olmak yanlış bir şey. İki sağlam ilişkiden bir sağlam ilişki doğar. İki yarımdan bir sağlam ilişki çıkmaz. Farklılıklar bizi mutlu kılıyor ve biz olmak.

Gereksiz kıskanmayın

Gereksiz kıskanıpta huzurunuzu bozmayın birisi bir hata yapıyorsa mutlak bir gün çıkacaktır.

İlgili>>  Evlilikte Monotonluktan Kurtulmanın Yolları

Şikayet etme

İki tarafında devamlı bir birine şikayette bulunması ilişkiyi canlandırmadığı gibi bitiyor. Erkek bittik battık gibi cümleler ile karşı tarafın enerjisini alır çünkü herkes acıdan kaçar. İçinizdekileri söyleyin fakat sürekli sürekli tekrar etmeyin.

Başa kalkma, genelleme

Sen hep böylesin sen şöylesin diyerek hem genelleme yapmak ve başa kalkmak eşiniz ile ilişkileri bitiren en önemli durumdur. Böyle durumlar iletişim yavaş yavaş biter ve iki yabancı gibi olursunuz.

Akıl okuma

Sen böyle demek istedin diyerek küçük olayları büyütmek ileri de ciddi sıkıntılar ortya çıkarmaktadır. İletişimde herşeyin net olması her iki taraf içinde olması gereken bir şeydir.

Değer ver ve saygılı ol

Ve işte altın kural. Eğer siz değer verirseniz saygı görürsünüz. Evliliklerin olmazsa olmazıdır ve 40 yılı aşkın evli kalmış kişilere sorduğumuzda alacağımız cevap biz birbirimize hep saygılı davrandık derler.

Hepsini toparladığımızda, karşıdakinin kişiliğine zarar vermeyerek ve saygı duyarak bir yaşam sağlarsak her iki tarafta mutlu olmaktadır, evlilikler güzel yanı sıra çocuklarda mutlu olmaktadır.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç