Mutlu Bir İlişki Yürütmenin Yolları Nelerdir?


 

Bir düşünürü bir sözü var; Hep mutlu olmak istersin fakat nelerin seni mutlu ettiğini bilmeden nasıl mutlu olacaksın ki?

Mutlu bir ilişki yaşamanın formülü şu; akıp giden zamanın içerisinde birine gideriz bir şeyler yaşarız mutlu oluruz. Başka birine gideriz mutsuz oluruz. Şu ana kadar edindiğiniz tecrübeler ile birlikte nelerden mutlu oldunuz? Neler yaşadınız ve sabah kalktığınızda zıpkın gibi acaba bugün neler yapsam diyerek gününüze başladınız? ya da neler sizi mutsuz etti. Mutsuz olduğunuz kaynaklarınız ile mutlu olduğunuz kaynakları çok net belirginleştirirseniz kendinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Mutlu ilişki yaşayabilmenin formülü, nelerden mutlu oluyor iseniz o mutlulukları size yaşatacak insana akıp gitmenizdir. Bazen bile bile lades deriz. Belli ki bu insan istediğin şeyleri sana vermeyecek seni mutlu etmeyecek. Ufak çocuklar gibi ben onu istiyorum deriz bazen.

İlgili>>  Para Mutluluk Getirir mi?

Doğru iletişim mutluluğu getirir

mutluluk

Mutluluğun formülü aslında çok basit, siz nelerden mutsuz oluyorsanız lütfen onları hayatınızdan çıkartın size enerji veren, ruhunuza keyif veren her ne ise o tarafa doğru kayıp gitmenizdir.

Mutlu ilişkinin en temel formülü şudur; doğru iletişim, karşılıklı bir birini takdir etme, birbirinin istediği ve önem verdiği şeylere karşı duyarsız kalmadan özen gösterme, saygı ve sevgi ile hareket etme, kontrollü davranabilme ve her şeyden önce karşı tarafın değerli ve özel olduğu noktaları var ise o ilişki hem sağlıklı hem de mutlu bir ilişkidir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç