Mutlaka Görülmesi Gereken Düşündürücü Fotoğraflar


Mutlaka görülmesi gereken duygulandıran ve düşündüren birbirinden ilginç fotoğraflar.

fd33

Fotoğrafın eski olduğu anlaşılıyor hemen. Hatta bakar bakmaz garip duygular içerisine giriyorsunuz. Sol taraf 1949 yılında, sağ taraf ise ilk fotoğraftan tam 50 yıl sonra 2009 yılında aynı yerde tekrar çekilmiş. Zaman her şeyi yıpratabilir, evinizin duvarlarını, pencerelerinizi, derinizi ve hatta kemiklerinizi. Ama sıcak bir gülümseme her şeye direnir.

 

 

kadın

Sizce yeryüzünde ki en güçlü canlı nedir? dinozor mu? kaplan mı? aslan mı? bunların hiçbiri değil. Yeryüzündeki en güçlü canlı bir annedir. 1985 yılında Life Magazin’in bir kapağıdır. Anne Ficher uzaya giden ilk annedir.

 

 

tank

Bir insan kaç tanka bedeldir? yeryüzünde ki hangi savaş insan hayatından daha değerlidir? 5 Haziran 1989 yılında Pekin’de çekilmiş bu fotoğrafta tankların karşısında duran adam. Bu adamın kim olduğu ve protestondan sonra ne oldu bilinmiyor. Gerçek şu ki; atan bir yürek her şeye bedel.

 

 

savaş

Fotoğrfataki çocuk yerde oturan adamı ayağa kaldırmaya çalışıyor. Hem de oldukça kararlı bir şekilde. Adamın ise çocuk kadar güçlü ve kararlı olmadığ belli oluyor. Minik çocuğun kaldırmaya çalıştığı kişi öz babası adamın kalkmama sebebi ise alkol.

İlgili>>  Tehlikeli Anlarda Çekilmiş Fotoğraflar

 

 

köpek

İlk bakışta ziyaret gibi gözüküyor. Fakat bu fotoğrafta bir duygu var. 14 Mart 2014 yılında Japonya’da çekilen fotoğrafta radyasyon yüzünden karantineye alınan kadın köpeği ile konuşuyor.

 

 

gözyaşı

Bu fotoğraf bir cenaze töreninde çekildi. Ölen kişi ise fotoğraftaki siyahi çocuğun şiddetten korunmasına ve müzik öğrenmesine yardımcı olan öğretmeni. Çocuğun gözlerinde minnet ve hüzün duygusu kemanın tellerinden tüm törene yayılıyor. O duygular ve ruh hali töreni de aşıp bizlere kadar ulaşıyor.

 

 

dfdf44444

Şaşırmak belki de deneyimleyebileceğimiz duygular içerisinde en benzersiz olanıdır. Gördüğünüz çocuğun yüz ifadesinden bir şeylere şaşırdığı hemen anlaşılıyor. Çocuk duyma engelli, kulağında görülen kablo ise işitme cihazı. Bu kadar şaşırmasının sebebi ise ilk defa sesleri duyabiliyor olması.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç