Müthiş sanatçılar ve resimleri


sanal ülke

Nikos Gyftakis 2004-2005 yılları arasında tuval üzerine yağlı boya ve pastel boya ile yaptığı resimler. İnsanın hayal kırıklığını ve hayallerini anlatan, kimi zaman umutlu gözlerle kimi zaman acı dolu gözlerle bakan portlari yaptığı resimler. Resimlerde alt metine gerek yok gibi bir şey her portre kendini tamamen anlatıyor. Çılgına dönen insanların mimiklerinden tutunda gözleri, elleri hep aynı şeyi anlatıyor ve belli bir tutum var resimlerde. Portlere dikkatli baktığından insanı rahatsız eden bir görüntü var ve sanatçı duyguları geçirmeyi başarmış.

 

resimler

 

optimized

 

optimized (1)

 

optimized (2)

 

optimized (3)

 

optimized (4)

 

 

Alberto Seveso, sanatçı bu resimlerde müthiş bir iş çıkarmış ve insanı soyut olarak ele almış. Var olan bir şeye yeni bir şeyler katmak zordur, sanatçı burada en zor olanı seçmiş ve olanı farklı bir şekilde bize sunmuş. Sanki yıldızları hedef almış ulaşamazsam bile göğe yükselirim diye düşünmüş ve başarmışta. Sanatçı bakmayı ve görmeyi bilense eğer, bu resimlerde bakmanın ve görmenin nasıl olduğunu anlatmış bize.

fotoğraflar

 

optimized

 

optimized (2)

 

optimized (3)

 

optimized (4)

 

Adam Martinakis, Polonyalı sanatçı. 2000 yılından beri resim sanatı ile uğraşıyor. Kafasında tasarladığı ve bilgisayarda can verdiği resimler. Sanatçının bu resimlerde anlatmaya çalıştığı şey; bilinmeyen, ışık ve yaratılış ile bir arada karanlığı keşfetmek. Bunun için ölü ve diri sahneler hepsi bir arada. Işığın içindeki karanlığı arayan sanatçı zor bir yolu kolay almışa benziyor. Yaşananları mı anlatmış yaşanabileceklerimi mi? bu sorunun cevabı kişiye göre değişir. Sanatçı, dünyanın kötü bir yer olduğunu saklamamış resimlerinde.

 

optimized

 

optimized (1)

 

optimized (4)

 

 

kaynak:https://ello.co/andreali

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in