Muhalefetin vaatleri Demirel’in vaatlerine benziyor


fatma şahinGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, muhalefetin vaatlerini değerlendirdi.

Demir’in 90’lı yıllarda seçim kazanmak için erken emeklilik yaptıracağım 40 yaşında kişileri erken emekliliğe sevk edeceğim seçim kazanmıştır. Bu çok tehlikeli bir şey. Rakamların dili ile bunu söylüyoruz o gün o karardan dolayı bütçeden 80 trilyon Demirel’in popilizmen dolayı bütçeye yük geliyor.

Asgari ücretin artması sanayicinin rekabet gücünün elinden alınması demek

ödüllü karikatürler

Asgari ücreti yüzde 50 artırdığınız zaman bunu sonucunda, bireyler, toplumlar, şirketler, sanayici yarışıyor, asgari ücret ile dünyada bir yerleşim içerisindeyiz. Asgari ücreti veren devlette değil özel şirketler var. Sanayiciler ile konuşuyoruz işçiler ile konuşuyoruz. Eğer sanayicinin rekabet gücünü elinden alırsan ya işçiyi kayıt dışı çalıştıracak ya da işini küçültecek. Yine sonuçta bu işçinin aleyhine dönecek.

İlgili>>  Saray'a gelince kaynak var

Yüzde 60 oy alarak gitmenin yolu popilizm ise bizde bu yoldan gidebilirdik biz de vaatlerde bulunabilirdik. Ama sırtlarında yumurta küfesi olmadığı için bol keseden atıyorlar ama 8 haziran sabahı biz bu millet ile karşı karşıya geleceğiz. Ne yapılacaksa onu söylememiz gerekiyor. Ekonomik kazanımların geriye gitmemesi için uğraşıyoruz.

Muhalefet dediğini yaparsa yeniden IMF politikasına döneriz

imf

 

Muhalefin vaatlerini yaparsak yeniden Imf politikasına döneriz. Bu kafalar 22 bankayı batırdılar. Yeni bankaların bankası demek sosyal güvenliğin çökmesi demek. Sanayinin rekabet gücünü kaldırmak demektir. Dolayısıyla bunların hepsine bir araya koyduğunuz zaman 13 yıldan beridir en büyük gücümüz ekonomik kazanımların geriye gideceğini görüyoruz. Biz yapılacak bir şey varsa zaten yaparız.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç