Muhalefet İktidar Olsaydı Ülkeyi Savaşa Sokardı


ebubekir sofuoğluSakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi.

Başarılı bir istihbarat ile türbeye girildi

Adnan Menderes hangi enerji anlaşmasını yaptıysa da idam edildiyse, Erdoğan’ın yaptığı enerji anlaşması da aynı, şimdi de halk bankası operasyonu ile Erdoğan’ı götürmeye çalışıyor. Adnan Menderes batıdan kaynak bulamadı, doğudan buldu, Abdülhamit‘te öyle. Bu liderlerin ortak özelliği kalkınmacı, sanayici üretime öncelik vermeleri. Bu liderler muazzam borç ödediler.

Diyoruz ki senin liderine operasyon yapılıyor, bizim bahçemize taş atılıp duruluyor. Türkiye büyük bir istihbarat başarısı ile gidildi ve Şah Süleyman’ın türbesi getirildi. Işid’te vahabi inancı var mezarlıkları, türbeleri yıkıp geçiliyor.

9 saatlik operasyonla niye özgür ülkenin topraklarına girildi dendi, biz daha çok asker ve tank ile girsek savaş kaçınılmaz olurdu. Biz orada savaşa girersek sadece Işid ile savaşmayacağız. Osmanlı devleti bir köy yüzünden savaşa girmişti o zaman Sırbistan’ı Romanya’yı ve Karadağ’ı kaybetti.

İlgili>>  Kösem Sultan’ın Eşi Sultan I. Ahmet Kimdir?

Muhalefet iktidar olsa ülkeyi savaşa sokardı

Toprağın büyüklüğü küçüklüğü önemli değildir, bütün mesele şu, koruyacak mısın korumayacak mısın. Taktiksel olarak geri çekilmeler olabilir. Sadece yer değiştirildi ve 3. kez. Şuradan 3-5 o alacağım diye savaşa girilebilir mi. Kazara muhalefet iktidar olsaydı ülkeyi savaşa sokacaklardı.

Batının bizim ülkemizdeki planları bitmedi. Türk halkının şunu görmesi lazım, savaş çıkarmak isteyenlere mi oy verecek yoksa sağ duyulu iktidara mı oy verecekler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç