Mucize Bebek Jaxon Emmett Buell


2014 yılının Ağustos ayında ABD’de dünyaya gelen Jaxon Emmett Buell isimli mucize bebek artık 1 yaşında. Onun “mucize bebek” olarak tanınmasının sebebi ise ABD’de yaklaşık 4.859 yenideoğanda 1 görülen “Mikrohidrasefali” rahatsızlığına sahip olmasına rağmen hayatta tutunmasıdır.

Jaxon Emmett Buell
Öyle ki bu rahatsızlıkla doğan bebeklerin çok büyük bir kısmı dünyaya geldikten kısa bir süre sonra hayatını kaybedebiliyor. Küçük Jaxon’ın rahatsızlığı nedeniyle kafatası ve beyninin büyük bir bölümü eksik.

Jaxon’ın internette de büyük bir tanınmışlığı var. Sanal alemde “Jax Strong” (Güçlü Jax) lakabıyla anılan Buell’in ebeveynleri onun adına sürekli olarak paylaşımlard bulunuyor. Dünyanın pek çok yerinden destek mesajları alan aile durumdan oldukça memnun.

İlgili>>  Bebekler Nasıl Beslenmeli?

Jaxon Emmett Buell

Küçük bebeğin masrafları için GoFundMe üzerinden oluşturulan bir bağış sayfasına ise şu ana kadar 55 bin dolara yakın bir bağış yapıldı.

Kendilerini “iyi birer Katolik” olarak tanıtan Jaxton’ın ailesi doktorların tavsiyesine rağmen kürtaj yaptırmadıklarını ve bu karardan pişman olmadıklarını söylüyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç