Mhp solu Chp sağı kucaklaması lazım


kani kudiDgp genel başkan yardımcısı Kani Kudu Türkiye’de son dönemde yaşananlar hakkında değerlendirmelerini sundu.

Genel başkanlar iç çekişmelere yoğunlaşıyor

Genel başkanlar seçime nasıl gideceğine yoğunlaşması lazım ama iç çekişmelerine yoğunlaşıyor. Millet 2001 seçimlerinde oy parçalanınca seçim barajını geçecek olan partilere oy veriyor.

Mhp solu, Chp sağı kucaklaması lazım. Diğer muhalefet partilerde bir araya gelip bir birlik sağlayıp toplumun önüne sağlıklı yapı koyması lazım. Ülke menfaatini düşünüyorsa. En doğrusu Mhp’nin solu Chp’nin sağı kucaklamasıdır.

Doğu anadoluda vizeyle dahi gidemeyeceksiniz

Eğer muhalefet bir araya gelmezse, başka verecek partiye olmadığı için vatandaş oyunu Ak partiye verecek. Ak partinin yüzde 40 oy aldığını, Chp’nin yüzde 26, Mhp’nin yüzde 16, Hdp’nin yüzde 7 aldığını düşünün. Diğer partilerinde yüzde 2 aldığını düşünürsek, barajın altında kalan partilerin alacağı milletvekilleri Ak partiye gidecek. Daha sonra 330 refarandum sınırı, 360 direk anayasa milletvekiline sahip olursa, direk başkanlık sistemi gelecek. Doğu anadoluda vizeyle dahi gidemeyeceksiniz. Oradaki eyaletlerin polisi pkk olacak. Senin ülken bölünmüş olacak. Bölünmeden daha tehlikeli bir şey var. İç güvenlik yasası çıkacak, biz ülke bölünmesin diye dışarı çıkacağız ve ülkede iç savaş çıkacak.

İlgili>>  Hükümet bu paket ile neye hazırlanıyor

Bu ülkede iç savaş çıktığında, askerimiz sokağa çıktığı zaman karşılarında Işid’i Nusra’yı görecekler bu işin nasıl çözüleceğini Allah bilir. Siyasi partiler üzerlerine düşen görevi yapmak zorunda. Muhalefet partisinin ittifakı halktır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç