MHP iktidara gelirse nasıl bir Türkiye vaad ediyor?


oktay vuralMHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural seçime az kala Türkiye’nin durumunu, Mhp‘yi, ve seçime giren diğer partileri değerlendirdi.

Seçim beyannamelerine baktığımızda Chp cumhuriyetçi olarak ifade ediliyor fakat cumhuriyet ile ilgili seçim beyannamesinde bir şey yok. Ak Parti islami değerler diyor bu kadar yozlama yapan, bu kadar yolsuzluk yapan bir parti, ne kadar islami değerleri saygı duyar. Terörü bir araç olarak kullananların ve terörün gölgesinde siyaset yapanların barış talebi ne kadar doğrudur? böyle bakıldığında biz bütün değerleri kapsayan bir siyasi hareketiz. Mhp bu merkez ve ortak değerlere dayanarak bir siyaset üretiyor. Tek eksenli meselelere bakmıyoruz, bu bakımdan bütün bu değerleri kapsayan bir partiyiz.

Seçim beyannamelarine bakıldığında Mhp girdi maliyetlerini azaltmak için tahaddütü vardı. Çiftçilerin girdilerinden kdv almamak için somut bir iddiası vardı. Bizim yaptığımız tespitler bugünkü tespit değil. 2011 seçim beyannamesini açtığımız zaman orada da bu var. 2011 seçim beyannamesinde emeklilere bir maaş ikramiye gibi bir önerimiz var. Asgari ücret ile ilgili de bizim önerimiz çok somut noktaya dayanıyor. Asgari ücret anayasaya göre insani şartları taşıyacak şekilde olması lazım. Tuik diyor ki bir insanın asgari geçimi 1.400 Tl’dir Mhp bu asgari geçim şartını baz aldı ve bu eksende eğer evi olmazsa evi olmayanlar da 250 Tl ev yardımı yapmayı planladık.

İlgili>>  İŞSİZLİK SON 4 YILIN ZİRVESİNE ÇIKTI

Bir emeklinin oyun almak için maaşını arttırıyor muyuz yoksa emeklinin sıkıntısı var bu emeklileri rahatlatmamız gerekiyor. 969 Tl ile bir insan nasıl doyar. 1.334 Tl açlık sınırı. Biz kapitalizm gibi insana bakmıyoruz bir değer olarak bakıyoruz ve insanı sadece para peşinde koşan değil politik ekonomimiz var. Emekleri onurluca yaşatmak evinde huzur getirmek huzurlu halde oturmak bizim sorumluluğumuzdur. Mazot olsun, emekli maaşı olsun emeklilere iki asgari ücret tutarında net ikramiye veriyoruz. Emekliler arasında aldığı maaşta da uçurum var. Mhp olarak biz bunu bir emekli maaşı olarak değil iki net asgari ücret olarak yapıyoruz ki düşük olan emekli standardını düzeltmek istiyoruz.

Türk milleti ibaresi diğer partilerin seçim bildirgesinde yok

tc

Türk milleti ibaresi diğer partilerin bildirgesinde yok. Bu partiler temsil ettikleri milletin temel değerlerini dikkate alarak politika oluşturması gerekiyor. Hdp ile diğer partiler bu eksende bir benzerlik olduğun düşünüyorum. Bu bakımdan biz bu konularda açık ve net olarak seçim beyannamemize bütün bunları koyduk. Mhp iktidarının programı ve ülküsü var ve biz bu ülkünün peşinde koşuyorum. Bu millete dair umudum ve geleceğim var. Daha iyi yaşam, huzur, demokrasi bekleniyor kendi partimin programını gerçekleştirmek için çalışacağım.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç