Mhp doğuda neden yok


mhp

zuhal topçuMhp Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu siyasetin gündemine Mhp‘nin bakışını değerlendirdi.

 

Silahların gölgesinde çözüm süreci

Silahların gölgesinde bir çözüm süreci gerçekleşiyor. Problemin çözümlenmesi için problemin ne olduğu bilinmesi lazım ama burada problem yanlış tanımlandı. Problem kime göre tanımlanıyor, bizim perspektifimizden baktığımızda, bu sürece çözüm süreci değilde çözülme süreci ifadesini çok net bir şekilde söyleyebilir yani silahların gölgesinde bir müzakereye davranışı neyi çözecek.

Anaların gözyaşlarının arkasına bile sığındı bu iktidar. 2002’de terör bitmek üzereydi Pkk dışarı çıkmıştı baş edemeyeceğini anlamıştı. O zamandan itibaren sosyal bir takım yatırımlar atılmalıydı. Ama Ak Parti geldi yatırım yapacağız dedi, hani yatırımlar nerede. O bölgede devletsiz bir bölge oluşturmak istendi. Belediyelerin yaptığı okul açma faaliyetleri, asayiş gibi kendi kendilerine bir yönetim şekli var.

İlgili>>  Davutoğlu Görevi Bırakıyor

Ak Parti Mhp’ye bölgede yer bırakmadı

Mhp Türkiye’nin partisi, 1980 ihtilaline kadar Mhp o bölgelerde, Bingöl’de, Diyarbakır’da Gaziantep’de vekillerimiz belediyelerimiz vardı. 1980’de sağ sol olaylarından sonra sosyal patlamalar gerçekleşti, gençler sokağa döküldü. Burada en çok mağdur olanlardan birisi de Mhp diyebiliriz.

1994’lü yıllarda Mhp’nin varlığını görebiliyoruz ama sonra bu iktidar ile beraber, kutuplaştıran politikayı gündeme getiren iktidar siyaset yapma şekli ile kitleyi ikiye bölmeye başladı ve Mhp’ye yer bırakmadı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç