Mete Yarar Kimdir?


Mete Yarar 1967 yılında Samsun’da doğdu. 1988’de Kara Harp Okulundan mezun oldu. 2004 yılına kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinde çeşitli birimlerde görev yaptı.

Son görev yeri olan Özel Kuvvetler Komutanlığından kendi isteği ile Binbaşı rütbesi ile ayrıldı. Askerlik yaşamının önemli bir kısmını Doğu ve Güneydoğu’da geçirmiş ve birçok sınır ötesi operasyonda yer almıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılmadan önceki son görev yeri Kuzey Irak’tı.

2004 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrıldıktan sonra dış ticaretle uğraşmaya başladı. Ortadoğu başta olmak üzere risk teşkil eden ülkelerde kendi kurduğu risk yönetim şirketi vasıtasıyla danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2004’ten beri özellikle Irak’ta şirket kuran ve o bölgede yatırım yapan neredeyse herkese danışmanlık yaptı.

Enerji yönetimi konusunda yüksek lisansını tamamlayan Yarar, birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalıştı. Değişik medya mecralarında köşe yazarlığı, televizyon yorumculuğu, TV ve radyo program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı.

60 Yıllık İttifakta Son Gün” ve “Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz” isminde 2 adet kitabı vardır.

Mete Yarar kitapları:
  • Darbenin kayıp saatlari – 2016
  • Bu delilleri bir araya getirmeyecektik – 2016
  • 60 yıllık ittifakta son gün – 2015

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç