Merhamet Ne Demektir ?


mehmet ali bulutAraştırmacı Yazar Mehmet Ali Bulut, merhamet nedir? sorusunu cevapladı.

Merhametin kaynağı Allah‘tır, Canabı Hakkın çok isimleri var doğrudan rahmeti çağrıştırır. Kainatta var olan rahmetin kayanı Rahman, Ruf ve Rahim isimleridir. Esasında sevginin yüksekten aşağıya doğru halidir. Yüksekten aşağı tabakaya inen şefkat ve acımadır. Acımayı biz ille de mağdur olan durumdaki olan insana sevgi göstermek değildir. Merhamet bizzatihi hayatın içerisinde var olması gereken ve olmadığı takdirde hayatın eksik kalacağı bir iksirdir.

Rahmet ve merhamet olmadan insanın ömrünü sürdürmesi insan toplumunun varlığını sürdürmesinin imkanı yoktur. Merhamet olmadan çocuğu barındıramazsınız, büyütemezsiniz. Merhamet olmadan yaşlıları barındıramazsınız. Merhamet olmadan yaşlılara ve küçüklerimize merhamet edemezsiniz. O zaman güçlünün güçlüğü parçaladığı bir düzene dönüşür. Allah o mahlukatların içlerine yerleştiği sınırlayıcı bir programla durdurmuştur.

Timsah’ın merhameti

timsah

Timsah bir hayvanı yer acımasız gibi görünür bize ondan sonra altı ay dokunmaz. Bu varlıkları Allah merhametsiz gibi görünen varlıkları da Allah kendi içerisinde ki mekanizmalarla durdurmuştur. Kendi içerisindeki mekanizmalarla durdurulmamış tak varlık insandır. Öyle bir mekanizması yok fakat cihazları var. Merhamet, şefkat, duygu cihazı vardır. Küçüğüne merhamet etsin acısın korusun diye böyle cihazlar varsın içerisinde.

Savaşları oyun gibi izliyoruz

savaş fotoğrafları

Yer yüzünde orada burada saklı atom bombaları var. Bunların patlamayacağın kim garanti edebilir. Bir tane patlarsa kim ne yapabilir. Atom bombalarının patlamayacağını kim garanti edebilir ve patlamayacağını kim garanti edebilir. İnsanlık biter. Yeryüzünde Çin’de Rusya’da İsrail’de İran’da daha bir çok ülkede atom bombası var bir kere başladı mı o ona atacak o ona atacak. Al sana insanlığın sonu. Merhametsizlik bu tarafa gidiyor. Biz atari oynar gibi savaşları izliyoruz ve toplumlar savaşa ikna oluyorlar. Orada insanlar ölüyor, kimsenin umurunda değil. Televizyon da izlenen hal birileri birbirini vuruyor ve sonra dönüyoruz, sanal olan atari oyunun da da birileri birilerini vuruyor ama bir oyun. Oyun algısı televizyonda izlediğimiz şey gibi zihnimizde görülüyor. Suriye’de Irak’ta Afganistan’da olanların her birisinde can gidiyor. İnsan ölüyor. Feryat ediliyor ve sen izliyorsun.

İlgili>>  Allah'a inanan bir insan ile inanmayan bir insan arasında ne gibi bir fark olabilir?

2083’te insanlar kendileri gibi inanmayanları yok etme yarışına girecekler

_fotograflarda_vietnam_savasi2
Mülk suresinde diyor ki; “Gördünüz mü? beni ve beraberimde bulunanları helak ettiniz.” Allah helak eder ama sizin elinizde. Bütün inananları yok ettiniz. İnananlar size ağır geldi. 2083’ten itibaren yeryüzünde sürek avı avlar gibi mümin insan avlanacak. Mümin insanı yok etme yarışına girilecektir. Lut kavmi Hz Lut için seni kamu alanına men etmedik mi ey Lut diyorlar. Lut ise; Allah kadınları yarattı eşleşmek için siz erkek erkeğe yapmayın bunu dedi ve sonra dışarı çıkmaya men ettiler ve kendi evinde tecrit ettiler. İnsanlık merhametini kaybede kaybede sonunda kendileri gibi inanmayan insanları yok etmeye başlayacaklar. Kim Allah bir dese kim Allah’a iman ettiğini hissettirse sen bizim düzenimizi bozuyorsun diye yarışacaklar, ne zaman 2083’te. 2083’te biz Avrupa’dan müslümanları atacağız diyorlar. Bütün ezoterik bilgiler 2083’ü tarif ediyor. Yer yüzünde büyük bir insan, mümin avı başlayacaktır. İngiltere’de Almanya’da, Hollanda’da çok ciddi bir şekilde İslam yükselişe geçektir Fransa hariç. Norveç, İsveç gibi ülkelerde ciddi bir kendi haklarında İslamlaşma olacak bu kesindir.

 

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç