Mehmet Baransu neden tutuklandı?


ufuk urasYeşiller ve Sol Gelecek Partisi Kurucusu Ufuk Uras Mehmet Baransu’nun tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilmesini değerlendirdi.

 

 

Tamamen algı yönetimi

Bu tamamen algı yönetimi, diğer gazeticilere göz dağı verilmek için alındı. Esas itibari ile yukarıya iteat aşağıya tahakküm kültürü. Yanlış yoldaysanız koşmanızın bir anlamı yok. Seçimlerdeki son aya girdiğimizde Türkiye’nin kaderi belirlenecek. Siyasilerin ayağı yere basan bir siyaset uygulaması gerek, Ak Parti’nin başarısızlığından kaynaklanan bir başarının yanı sıra muhalefetinde başarılı bir siyaset yapması gerekiyor.

Muhalefette yanlış yerlerden konuyu tartışıyor, ittifak meselesi gibi. Muhalefetin yan yana gelmekten çok ne dediği hukuku nasıl aradığına bağlıdır.

İlgili>>  DEVLETİN İFLAS ETTİRİLDİĞİ BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ

Basın mensuplarına yönelik caydırıcı bir tutum

Devle hukuka tabi olduğu zaman Türkiye normalleşecek. Mehmet Baransu’nun kamuoyunu aydınlatan belgeleri sunmasının üzerinden epey geçti. Devlet aynı devlet, hükümet aynı hükümet. Belirli konjektöre göre tutuklanma olmaz. Hassas olan kesimlere bakıyoruz bizim taraftan mı, diğer taraftan mı diye bakılıyor. Burada tuhaf bir sessizlik olduğunu fark etmek gerek.

Bir tutuklama kararı verilecek gibi gözüküyor. Şu andaki basın mensuplarına yönelik caydırıcı bir yanı var. Araştırmacı gazetecilere yönelik bir baskı var.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç