Mehmet Baransu belgeleri nereden temin etti


metin feyzioğluTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Mehmet Baransu’nun tutuklanarak cezaevine gönderilmesini ve tutuklama nedenini değerlendirdi.

Baransu’nun gözümde değeri yoktur

Mehmet Baransu gözümde değeri yoktur, nefes alıp vermesinin dışında benim gözümde insan değildir. Baransu benim için özünde gazeteci felan da değildir, tetikçilik yapmıştır, yüzlerce kişinin büyük zarar görmesine sebep olmuştur, Tsk’nın belinin kırılmasında aktif rol oynamıştır. Bugün içinde bulunduğumuz piyonlarından biridir, şahsen ben de bundan zarar görmüşümdür.

Baransu’nun tutuklama gerekçesi gizli belgeleri almak değil bulundurmaktır, işte dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. Balyoz davası başladığında bu bir darbe davası değil başka bir şey oluyor demiştik.

Baransu’yu gizli yerlerden belge almaktan tutuklamadılar bulundurmak diye bir kelime kullanarak tutukladırlar. Her gazetecinin masasında gizli belgeler bilgiler vardır. Birilerinin gizli dediği belgeler diğer gazetecileri de tutuklatabilir. Anayasada bulundurmak diye bir suç yok. Mahkeme temin edilmekten açılmış dosyada bulundurmaktan suçlanıyor ama Baransu’nun nezdinde bütün gazeteciler tutuklanıyor.

İlgili>>  Anayasanın ilk 3 maddesini değiştirebiliriz sözünü verdiniz mi?

İktidar bir koalisyon partisidir

Baransu’nun tutuklanmasın demiyorum, nereden temin ettiğinizi biliyorsunuz, ellerinde olduğunu biliyorum, ellerinde Mit var. Ama temin etmekten değil elinde bulundurmaktan tutukluyorsunuz, belgeleri kimden aldığını çözün de kim bunları düzenliyor bilelim.

İktidar bir koalisyon idi bir parçası cemaat bir parçası parti idi. Cemaata polis, yargı, mülki idare verilmişti zaman içinde aralarında ihtilaf çıktı bu ihtilafın çıkması da muhalefetin etkisizliği, her iktidar kendisine muhalefet ister, bu iktidarda kendine cemaati seçti ve birbirlerine silah çekmeye başladılar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç