Mecliste neden kavga ediliyor


ertuğrul kürkçüHdp Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü meclisteki kavgayı ve kargaşayı değerlendirdi.

Kapalı oturumu Ak Parti istedi

Kapalı oturum önerisi Ak Parti’den geldi, onlar böyle istediler böyle oldu iç güvenik yasa tasarısını gizli oturumda yapılmasını istedi, bunun ne için istemiş olduklarına akılla mantıkla açıklanacak bir şey değil. Bu yasa tasarısının kapalı oturumum gizli olması meclisteki linç girişimleri tarif olarak basına sızıyor ancak. Meclis kadar saydam ve halkın önünde başka yer olabilir mi. Asil olan toplumu esasen yöneten bir yerde gizli bir oturum olamaz. Hakikatten kaçan insanlar sadece yalan söylerler.

 

mecliste kavga

Bu bir linç girişimidir

kabadayıların en korktuğu şey hakikattir, kendilerini açıklamayacak yerlerde kendilerini şiddete vururlar. Hükümet partisinin bu tür insanlar tarafından temsil edilmesinden hicap duyuyorum. Millet hakikatı öğrenmek istiyor ise meclisinden bu olanların kaydını istemesidir. Muhalefetin söz hakkının kısılması üzerine Sebahat Tuncal ve Pervin Buldan pasif direniş göstermek için kürsünün önüne geldiler ve bundan sonra bize büyük bir nefret ile saldırdılar.

mecliste kavga

 

Mecliste daha önce de kavga oldu bu açıkça linç girişimidir. Linç girişiminin değil buna yola açan iç güvenlik yasasının fecaatini konuşmamız daha yerinde olur. Kadıyı kime şikayet edeceğiz yargı zıvanadan çıkmış.

Önleyici göz altı dediğimiz şey polis istediği zaman bir şey yapmadan bile sizin 24 saat içeride bekletilebilirsiniz. Böyle bir toplum hayat istiyor musunuz istemiyor musunuz. O zaman bizim direncimizi anlamlandırabilirsiniz. Ak Parti kendine göre bir sistem kurmaya çalışıyor. Vatandaşı uyarmak istiyorum, iç tüzükteki yasalardaki bütün haklarımızı kullanarak bu yolun Ak Partinin sandığı kadar kolay olmayacağını göstermeye çalışıyoruz.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç