Kürtler Chp’ye küs mü?


mehmet ali tüyBeşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tüy, Kemal Kılıçdaroğlunun talebiyle hazırladığı çarpıcı tespitleri yorumladı.

Chp’nin oyları Doğuda neden düştü

Bir kaç yıldır devam eden adına çözüm süreci denen bir kürt soruna çözüm aranıyor. Öcalan ile devlet görüşüyor, heyeler görüşüyor ama ne hikmet ise cumhuriyetin köklü partisi bu görüşmeler arasında yok. Ama bana göre bu görüşmelerin tam ortasında.

Doğuda yüzde 48 oran alan Chp neden bugünler de çok düştü? bu sorunun cevabını aradım. 12 eylülün sonrasında Chp kapatılmıştı, kapatılırken kürt siyasetçileri siyaset sahnesinden silinmişti. Chp’nin mirasçısı olarak Dsp çıktı. 1984 silahlı hareketlerin başlaması yeniden kürt siyasetçilerin kapılarını araladı.

İlgili>>  Parlamenter sistemin zaafı varmış gibi gösteriliyor

ggg

Kırılma noktalarına iyi bakmak gerekiyor, Diyarbakırdan, Adıyamanda, Bingölden baktığımızda 90 lardan sonra çok ciddi kırılmalar var, üzülüyorum Chp’nin kürtlere dokunamamış olmasına üzülüyorum.

Bu raporlar genişleterek hayata geçirilirse kürtlere dokunulabirlir. Chp önümüzdeki seçimlerde oy alamayabilir ama varoşlardaki kürt vatandaşlara dokunabilirler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç