Küresel Para Savaşları


 

erhan altunayAraştırmacı Yazar Erhan Altunay, dünyada yaşanan para savaşları, yeni dünya düzeni ve küresel hegemonya hakkında bilgi verdi.

İnsan kanı ile canı ile bu sistemin içerisinde dünyaya sanal para kazanıyor ve bu sanal parayı yavaş yavaş piyasaya sokmak için savaş çıkarmak zorundasınız. Ve doğayı yok ediyorlar. Eğer bugün doğa katledilmeyip emlak balonu şişirilmezse bu para hiçbir zaman sirkülasyon olmayacak. Sanal para ile ekonomiler borçlanıyor, bir sanal borçta var ortada. Ülkeler sanal para borcun altında da eziliyorlar. Bunu bir şekilde piyasaya katacak, kesecek ağacı ekonomiye katacak. Burada giden bizim yaşamamız oluyor. Avrupa’nın ekonomik krizinde bu kaynakların dolması var bana göre, bu kaynaklar doldukça ekonomi ilerlemiyor.

Avrupa Afrika’ya açılmaya başlıyor

Avrupa Türkiye üzerinden sömürü düzeni kurarak Afrika’ya doğru açılmaya başlıyor, bütün Afrika ülkelerinden kültürel manipülasyon var. Afrika’nın doğal kaynaklarını sömürmek istiyorlar. Afika’da petrol bulundu, bir tarafta elmas var ve demir kaynağı bulundu. Önümüzdeki günlerde dünyanın kaynaklarının ne kadar süreceği belli.

Boko Haram’ın Nijarya’da çıkmasının sebebi oralarda bulunan yer altı zenginlikleridir ve bu aynı zamanda müslümanlığın imajına zarar vermektedir. Bu olayların bir ayağı din, bir ayağı, para ve siyasettir.

Müslümanlar saldırıya uğradığı zaman gazeteler de yapılan haberde haçlılar geliyor derler. Haçlıların gelişi dünyada en büyük gerçeklerden biridir. Ortaçağ’da Avrupa‘nın ekonomisi kapanmıştı, o zaman içinde yeni yollar açmak gerekiyordu. O zamanlar küresel hegemonya düşüncesinin bugüne aynen yansıması söz konusu. Doğuya gideceğiz ve doğunun zenginliklerini alacağız dediler. Kudüs’e gideceğiz demeleri dinsel bir söylemdi. Bugünün dünyası yeni aynı doğrultuda. 1204 yılında 4. haçlı seferinde, haçlılar geliyor İstanbul’u işgal ediyor ve 1261 yılına kadar imparatorluk kuruluyor ve Ayasofya kuruluyor. 28 mayısta Papa bir açıklama yaptı; biz büyük bir hata yaptık dedi ve iki kilise birbirinden ayrıldı dedi. Kiliselerin birlikteliklerinin zamanı geldi ve kol kola yürüyeceğiz dedi. Yeniden bu birliği kuracağız dedi. Tam 28 mayıs günü yapılan bir açıklamadır bu. Daha önce Papa İsrail’e gitti ve İsrail ve Ortodoks kilisesine mesajlar vermeye başladı, bu dini bir açılımdır. Bana göre yeni bir haçlı seferi provası geliyor, Avrupa sıkıştı ve Afrika’ya açmak zorunda bunun içerisinde Türkiye üzerinden geçmek zorunda.

İlgili>>  Devlet Mi Büyüyor? Halk Mı Büyüyor

Büyük finansal operasyonlar sanal olarak yapılıyor

Finansal konularda ve tüketim konusunda aslında kontrol bizim elimizde değil. Bir şekilde manipüle ediliyor bize bir yaşam ve tüketim tarzı ve o paranını nasıl akacağı tarzı öğretiyorlar. Bütün finansal operasyonların büyük çoğunluğu sanal bir para ile yapılıyor ve bu sanal para bir bilgisayar oyunu gibi aktarılıyor. Bütün bunlar ezoterik kaynaklı ve dini arka planı olan gruplar tarafları ile yapıyorlar. Biz kontrolümüzü tamamen yitirdi dahası bankacılar ve yöneticiler de yitirmiş durumda. uyanık olmamız gerekiyor. Sanal para şişer şişer ve bir yerde patlar ve bu Türkiye’nin üzerinden geçiyor. Avrupa şu an ölmüş vaziyette Afrika’ya açılamıyor. Türk ucuz iş gücünü, Türk üreticisini onları kullanmak istiyorlar. Ama bu süre devam edecek ve bitecek. Dinsel tarzı bir hegemonik yapı geliyor, ezoterik arka planı olan. Papanın iki kilisenin birleşmesi ile ortaya koyduğu çok dikkat edilecek bir şey. Türkiye’ye doğru hegemonik bir şey geliyor. İnsanlar burada tek tek kurtulmalı, Türk ordusu hiç kimseyi kurtaramaz. Ekonomik kriz olduğu zaman, ayaklanma çıktığı zaman Arajantin gibi oluruz. Ondan sonra ülke kendi insanını öldürür ve biz o zaman dışarıyla savaşamayacak durumda kalırız. Halkın birey birey uyanık olması gerekiyor, ben bu kredi kartı ile ne yapıyorum ne harcıyorum, nereye gidiyorum, neden bu kadar borcum var, ben ne kadar kazanıyorum ne kadar harcıyorum, ben ailemle nasıl geçiniyorum, pazar günü ne yapıyorum diye kendine sorması gereklidir. Sokağa çıkmak bir çözüm olmuyor, alt yapısı olmadıkça bu işin bir sonucu olmuyor. Herkes kendi kendine dikkat etmesi gereklidir. Hükümet bazında üretimimiz nerede diye sorması lazım ve bir şeylerin farkına vararak olası ekonomik krizleri daha yumuşak atlatacağımıza inanıyorum.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç