Kozmetik ürünlerde kullanılan kimyasalların cilde zararları nelerdir?


 

 

Kozmetik ürünlerde kullanılan kimyasalların cilde zararlarını incelerken öncelikle cildimize bakmak gerekir. Cildimiz en büyük organımızdır, nasıl midemiz aldığı yiyecekleri sindiriyorsa, cildimize uygulanan kişisel bakım ürünler, makyaj bakım ürünleri cilt tarafından incelenir ve sindirilir.

Günümüzde kullanılan kimyasallar o kadar akıllıdır ki, koruyucu tabakadan içeriye sızarak metabolizmaya karışırlar. Kimyasalların koruyucu tabakadan içeriye sızması metabolizmaya karışmaları demek vücutta depolanmaları demek. Yabancı maddeler olduğu için vücudumuz tarafından dışarıya atılamazlar. Dışarıya atılamayınca bu tarz ürünlerin kimyasal muhtevası yüksek olan ürünlerin kullanılması doku altında birikmesine neden olur ve yavaş yavaş erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

İlgili>>  Cildimizin Daha Genç Görünmesi İçin Neler Yapabiliriz

Her ne kadar kırışıklıklara karşı ürün kullanılıyor olsa da bu kimyasal kırışıklıklara sebep olurlar ve ciltte lekelenmeler ortaya çıkar. Herhangi dermotolojik rahatsızlığı olmayan kişiler kimyasal oranı fazla ürünlere kullanarak dermotolojik rahatsızlıklardan yakınabilirler.

Kozmetik ürünlerindeki etikete bakıldığında en üstteki yazan madde en yoğun olan maddedir ve ürünün içerisinde en fazla olandır. En alttaki madde de en az olan maddedir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç