Kokain nasıl bir maddedir?


 

Kokain psikoaktif maddeler içerisinde en pahalı olan ve neredeyse lüks olarak kabul edilen bir madde. Esrarda ne yapıyorsa aşağı yukarı aynı etki yapar. Hızlı etkiler, en hızlı bağımlılık yapıcı maddedir.

Çok ciddi halüsülasyon, çarpıntı, ellerde ayaklarda titreme yapabilir. Baş ağrısı yapabilir. En ciddi olan kısmı da düşünce bozukluğu denilen paranoyak yapabilir. Kullanım şekline bağlı olarak üst solunum yolu enfeksiyonu, geçmeyen gripler, öksürükler olabilir.

Bağımlılık potansiyeli en yaygın olan psikoaktif maddedir. Ciddi paranoya yapar, hatta cinayetlere yasal problemlere kendine zarar verme, etrafa zarar verme potansiyeli yüksek olabilir. Cinselliği artırıyor diye kullanılır ama aslında alakası yoktur, cinselliği bitirir. Hiçbir psikoaktif madde cinselliği artırmaz. Böylece bir satış tekniği vardır. Kokaine bağlı olarak cinsellik ile ilgili girişim yapıldığında çok ciddi depresyon geliştirebilir. Kokain, bağımlılık yapıcı potansiyel ve cinselliği en önemli psikoaktif maddelerden birisidir.

İlgili>>  2016 Dünya uyuşturucu raporu

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç