Koalisyon Türkiye için fırsattır


partiler

hayko bağdatTaraf Gazetesi Yazarı Hako Bağdat, 2015 seçimlerinden sonra olası koaliasyonları yorumladı.

Biraz daha konuşmaya ihtiyacımız var

7 Haziran gecesinden bir gün önce Erdoğan tekrar miting yaptı ve şunları söyledi; inlerine gireceğiz, hesabını soracağız, Can Dündar için onu öyle bırakmayacağız. Gazetelerin binalarına yardım yataklıktan el koyulabilir, medyadan arkdaşlarımızı veya sermaye guruplarını direk tehdit ettiği bir dönemden geliyoruz. Seçim akşamı şunu hissettim; o akşam Reza Zarraf mı huzurlu uyuyacak Can Dündar mı huzurlu uyuyacak. Bu seçim başkan yaptırmak ya da yaptırmamak için bu seçim biraz daha konuşmak için imkan verdi bize. Neticede Ak Parti bu ülkede birinci partidir. Ak Parti’nin büyük bir tabanı vardır. O taban da evde zor tutuyorum dediği insanlar değil partinin hizmetlerini sevmiş insanlardır.

Hangi koalisyon çıkarsa çıksın Cumhuriyet Gazetesine giremezsin artık. Bu dengeye Türkiye’nin ihtiyacı vardır. Ezberlediğimiz koalisyonların dışında Koalisyon Türkiye için fırsattır. Bir birinin düşmanı olan toplumsal kesimler için şanstır. Siyasi rakiplerin vatan hainliği ile suçladığı dönemden geliyoruz.

Hesap verecekler
yolsuzluk

Hesap verecekler, bu ülkede olan biten 13 yıllık iktidar döneminde devletin kanına girdiği vatandaşların kanları yerdedir. Yolsuzluk, hırsızlık, mahkemeden kaçırılan bakanlar çıkıp anlatmak zorundalar bize. Bu ülkede açlıktan ölen, soğuktan ölen insanlar varken yok öyle kutulardan çıkan paranın hesabını vermeden gitmek.

Öldürülmüş insanların faili meçhule gitmiş insanların tarihçilere bırakılmış cinayetlerin, Hrant Dink cinayeti, Muhsin Yazıcıoğlu meselesinin hesabı verilecek. Bu hesabı verecek ilgililer mahkeme önüne çıkacak bu normalleşme için kaçınılmazdır.

İlgili>>  Güneydoğu'da paralel bir devlet kuruldu

Normalleşmemiz gerek

Biz iyiye gidişin değil normalleşmeye gitmek istiyoruz. Gazeteci görevini yapacak ve devlete kızacak. Devlet dediğin nedir ki kurumlardan oluşan bir yapı. Bütün var oluş sebebi toplumun huzur içerisinde yaşamasını sağlayan bir mekanizmadır. Tepeden bakış ile imparator edası ile olmaz. Kaç oy alırsan al yüzde 48 idin şu anda düşme var bu bir oyun tamam işte bu kibri oluşturan, o kibrin arkasına koca binalar diken, lüks arabalar veren, uçakta veren kardeşim diyoruz ne oluyoruz. Diyanet İşleri Bakanlığını eleştirmek bile din düşmanlığı oldu. Diyanet bir kurumdur, insanların ibadetlerine yardımcı olmak için var olmuş bir kurumdur.

Devlet Bahçeli nasıl davranır?

Devlet Bahçeli’nin Mhp genel başkanı olduğu günden beri sorumluluk ve ciddiyet esaslı bir yönetim anlayışı var. Ben bazen Devlet Bahçeli için iyi şeyler söyledim yine söyleyeyim, toplumsal çatışmalarının, iç savaş tehlikesinin belirdiği zamanlar oldu Bahçeli bütün teşkilatı sukünete davet etti. Bu memlekette kaosun insanların ölüme gitmesinin önüne geçecek davranışlarında bulundu. Hükümetin kurulamadığı riskler açısından bir sorumluluk alacaktır, bu illa hükümet ortağı olmak için değil hükümete güven oyu vermekte olabilir. Çok uzun süre bir belirsizliği kabullenecek lider değil Devlet Bahçeli.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç