Kendiliğinden yanan insanlar Spontaneous Human Combustion


Dünyada bir çok esrarlı olay vardır bunlardan en ilginci ise durdurk yere kendiliğinden yanan insanlardır. Bu yaşanan olayların en garip tarafı ise etrafındaki eşyaların bile yanmamasıdır hatta yanan insanın elbiseleri bile yanmamaktadır.

download (2)

İnsanların kemiklerinin yanması için 1500 derece ısı ihtiyacı vardır ve bu ısı iki saat sürece sürekli yanması lazımdır. Kendiliğinden insan yanmaları, insan bedenin tutuşmaya neden olacak dış etki olmadan tutuşmasıdır.

Kendiliğinden yama olayı ile ilgili bir çok teori ortaya atılmıştır, Alkolü çok tüketmek denmiştir ama bu kadar çok yanacağı doğru değildir. Statik elektirik oluşması denmiştir ama insan bedeninde bu kadar yanacak ısı bulunmamaktadır.

download
Yanmada tüm bedenler aynı şekilde yanmamıştır, eğer yanan kişi yatakta yanmışsa yatak hiç bir şekilde yanmamıştır, bazen de vücudu tamamen yanmış ve kolu yanmamıştır. Bazen şahit varken bazen de şahit bulunmamıştır. Bugüne yananların hiçbiri dışarıda yanmamıştır genelde yalnız yaşayan kişiler yanmıştır.

Bu olayı görenler de vardır, onların dediğine göre alev görmemişler ve kişi aniden yanmıştır. Kendiliğinden yanma olayı 300 yıldan fazladır, yanma olayı daha önce Fransız araştırmacının yazdığı bir kitapta vardır, mahkeme ilk önce karısını suçlamıştır ama mahkeme adamın kendiliğinden yandığına hükmetmiştir. 1944 yılında Peter Cohns olaydan canlı kurtuluştur bildirdiğine göre, hiç acı çekmemiş ve olayın nasıl olduğunu anlamamıştı.

download (1)

Araştırmacılara göre; Yer yüzündeki manyetik seviyenin en yüksek olduğu anlarda olduğu keşfedilmiştir, iyon tabakası dışında manyaster bulunmaktadır, uzayda meydana gelen değişimler dünyanın belli yerlerinde manyetik alan oluşturular bu da bazı insanlarda daha çok olmuştur ve insanlar kendiliğinden yanmaktadır.

Hala nedeni belli olmayan kendiliğinden yanma olayı dünyada az da olsa olmaktadır, ama niye insanların kendiliğinden yandığı hala çözülmemiştir. Dünyada bugüne kadar kendiliğinden yanarak 200 kişi ölmüştür.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç