Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimciler Nasıl Bir Zihin Yapısında Olmalı?


 

Girişimcilikte birinci kural doğru insanlar ile bir araya gelmek ve doğru ekibi kurabilmektir.

Girişimcilik bir ruh halidir

Girişimcilik bir iş değil bir ruh halidir. Girişimci para odaklı olmamalıdır. Girişimci çok hızlı para kazanmamız lazım diyerek işe başlamamalı çünkü para anlam yaratmaz, anlam para yaratır.

Girişimci fikrine aşık olmamalı

Girişimciler fikrine aşık olmamalı, bir çok girişimci aşık olduğu girişime saplanıp kalıyor ve etrafındaki fırsatlara gözünü kapatabiliyor.

Başarısızlığı üzerinize almayın ve kendinizi geliştirin

Kültürümde başarısızlığı kabul etme yoktur. Çoğu zaman başarısızlığı kendi üzerimize alıyoruz. Önemli olan başarısızlığı yaptığımız işte bulmak ve bu başarısızlığın nereden kaynaklandığını kısa sürede anlayarak işimize devam etmek bizi tam bir girişimci yapar.  İş yürümeyebilir ama ben hayatta başarısız oldum diye geri çekilmemeliyiz. Başarısızlığı kabul edip işini daha iyi yapmazsa girişimcinin ilerlemesi zorlaşır.

İlgili>>  Girişimci - Yönetici Arasındaki Farklar Nelerdir?

Girişimci araştırmaya ve öğrenmeye açık olmalı

Kesinlikle bir girişimci iş ağı kurmalı ve sormalı aynı zamanda öğrenmeye açık ve araştırmacı ruha sahip olmalı. Girişimci organizasyonlara katılmalı ve iş fikri almalı aynı zamanda doğru insanlardan da fikir almış olur.

Kendinizi geliştirecek derslere katılın

Kendi iş alanınızla ilgili kurslara ve derslere de yazılmanız oldukça önemli. Sektörünüzdeki önemli kişilerden biri olabilmek için alanınızdaki konularda da bir uzman olmanız gerekiyor. Uzman olabilmek için de devamlı olarak kendinizi geliştirmeniz ve sektördeki yenilikleri takip ederek, onları öğrenmeniz gerekir.

Kendinize yapacağınız eğitim konusunda hiçbir zaman şüpheye düşmeyin. Ne kadar çok şey öğrenerek kendinizi geliştirirseniz, bir o kadar daha yeni fikir ve yaklaşım geliştirebilirsiniz. Başkalarının çözemediği sorunları, siz çözebilir ve sektörde bir farklılık oluşturabilirsiniz.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç