Kasları Patlayan Vücut Geliştiriciler


Vücut geliştiriciler için, kuvvetli ve etkileyici bir vücuda sahip olmak, dünyanın en önemli özelliklerindendir.

Bu, bazı vücut geliştiricilerin, sıra dışı vücut ölçülerine sahip olabilmek için bedeli ne olursa olsun feda etmeye hazır oldukları anlamına geliyor.

İşte size kasları patlamış 10 vücut geliştirici!

10 – SAHNEDEN CANLI

vucut-gelistirme
Muhtemelen kasınızın patlayabileceği ya da yırtılabileceği en kötü zaman, bir vücut geliştirme yarışmasının tam ortasıdır. En soldaki sporcuya dikkat edin, poz vermeye başladığında ortaya çıkan soluk noktayı göreceksiniz.

 

9 – BÜK VE PATLAT

vucut-gelistirme
44 yaşında ki ismi açıklanmayan bir vücut geliştirici, salonda pazularını çalıştırıyordu. Kolunda bir patlama hissetti, ardından temel reisinkine benzeyen bir şişkinlik belirmeye başladı.Sadece pazusunda bulunan kas patlamakla kalmamış aynı zamanda kemikten de ayrılmıştı.

 

8 – KALP POMPASI

vucut-gelistirme
Edouard Gheur vücut geliştirmeyi bıraktığında bu kendi isteği ile verdiği bir karar değildi.
Müsabakalarda üst sıralara çıkabilmek için, Edouard kontrolsüz bir şekilde steroid kullanmaya başlamıştı, Ta ki en önemli kası patlayıncaya kadar; Kalbi.

 

7– YAŞ SADECE BİR RAKAMDIR

vucut-gelistirme
Ron Noreman, vücut geliştirme yarışmalarına katılan bir sporcudur, ve kariyeri boyunca tendonlarında tam 5 patlama yaşamıştır. Bu sakatlıklardan sonra sporu bırakmaktansa, her seferinde azimle geri döndü, Ortopedik cerrahı, kopan tendonları kemiklerine dikerek sporcunun tekrar çalışabilmesini sağlamıştır.

İlgili>>  Hayatını Kaybeden 5 Ünlü Vücut Geliştirmeci

 

6 – VAZGEÇMEK İÇİN ÇOK GENÇ

vucut-gelistirme
İşte kalp kası patlamış bir başka sporcu hikayesi daha, ancak bu sefer Andrej Gajdos arkadaşı Edouard kadar şanslı değildi.  19 yaşındaki vücut geliştirici kullandığı steroidler yüzünden Aorta kası patladığında bir dükkanın önündeydi. Neredeyse anında öldü.

 

5 – KAYIP DÜŞMEK

vucut-gelistirici
Bazen vücüt geliştiriciler için kas patlamaları antreman sırasında gerçekleşebilir, ufacık olaylar ciddi sakatlıklara sebep olabilir. Vücut geliştirici Branch Warren için, ıslak kaldırımda kayıp düşmek sağ Quadriceps tendonunun kopmasına yetti, bu yüzden bir süre antremanlardan uzak kalmak zorunda kalmıştır.

 

4 – GÖĞÜS DIŞARI!

vfdgg
Teksas Vidor’dan vücut geliştirici Eric Graves, 230 kiloluk bench press hareketi deniyordu ki, göğüs kasları pes etti ve sağ pektoral kası patladı! Sakatlığın ardından sporcunun patlamış göğüs kasının tişörtün altında nasıl şişkin göründüğü fark edilebilir düzeydeydi.

 

3 – FIRTINA ÖNCESİ ENFEKSİYON

vucut-gelistirici
Gregg Valentino, vücut geliştirme endüstrisinde iyi bilinen bir sporcu, Steroid ve diğer kimyasalları kullanırken nelerin yapılmayacağı konusunda çok iyi bir örnek olmuştur.

 

2 – YANLIŞ ANLAŞILMIŞ VÜCUT GELİŞTİRME

vucut-gelistirme
Adamın kolundaki kas yırtıkları neredeyse herkesin midesini kaldırabilecek kadar korkunç. Adamın kimliği açıklanmadığı için kazadan sağ kurtulup kurtulamadığı konusunda net bir bilgiye ulaşılamadı.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç