Kara para kimin işine yarıyor


ergün dilerGazeteci Ergün Diler dünyada kara para operasyonunu ve paranın nasıl aklandığını açıkladı.

Terör örgütü kara para ile beslenir

Hsbc dünyanın her yerinde operasyon yapıyor, kara para aklama konusunda daha fazla dikkat edeceğiz diyor, yapmayacağız demiyor. Çünkü savaşların arkasında kara para vardır. Her terör örgütü kara para ile beslenir. İran’a ambargo yapıldı Hsbc bu kararı dinlemedi. Biz yapmıyoruz demekle yapmaktan vazgeçmezler.

Bunlar ya kaostan ya da faizden kazanırlar. Ya da ambargaların bir takım yollarla delinip cebin güçlenmesi.

Meksika’da bir anı

Meksika’da bir iş adamı ile tanıştım, Meksika nasıl bir ülke diye sordum, Meksika devlet felan değildir dedi, dedi ki; burayı 17 aile yönetir, 17 ailenin dışında kimsenin söz söyleme hakkı yoktur dedi. Meksika petrolü çıkartıyor, ham petrolü veriyorlar işlenip geri alıyorlar ve her gün benzine zam geliyor. Maden yapacaksan burada aileler karar veriyor, devlet buna karışamıyorlar diye.

İlgili>>  Terör Nasıl Sona Erdirilebilir?

Ajan gazeteciler

Yabancı güçer Türkiye’de dedikleri olması için, iddialı Türkiye’nin ayağa kalkmaması için bizi parçalayıp bölmek isteyecekler. Amaçları bu ne yazık ki bunu bizim çocuklarla yapmaya çalışıyorlar, insanın içini acıtan da bu zaten.

Gazeteciler kamufle olurlar, haber yapan Cnn gibi görünürler ama gerçekte ajandırlar. Bbc, The Ekonomist ve Cnn’de çalışanlar çok dikkat edin. yüzde 90’ı ajandır demişlerdi. Bizde bunları dinleyeyerek karıştırmaya çalışıyoruz. Bunlar muteber insanlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç