Kandil topu hükümete atmış durumda


naci sapanGazeteci Naci Sapan silah bırakma çağrısını değerlendirdi.

Kck’nın açıklamasına baktığımızda silahları bırakıyoruz mesajı yok, yapılan bir çağrı var kongre yapılacak eğer hükümet üzerine düşeni yaparsa bizde yaparız diyorlar. İç güvenlik paketi geçerse bu işin olmayacağını söylüyorlar. Çözüm sürecini kilitleyen iç güvenlik paketi olacak. İç güvenlik paketini geçirmek gerekiyor ki toplumu etki altına alabilsin hükümet. Önümüzde ki günlerde bir sıkıntı olacağı belli.

İçeriği dolu bir açıklama değil, temenni dolu bir açıklama. Kandil topu hükümete atmış durumda. Müzakereler sürerken kesintiye uğraması normal, hep seçim sürecine gidilirken böyle açıklamalar oluyor, seçim sürecinde silahların bırakılacağı gibi üst düzeyde, toplumun yüreğine su serpen açıklamalar yapılıyor ama içeriği dolu olması lazım bu açıklamaların.

İlgili>>  Terörü üretenler terörü sonlandırırlar

İç güvenlik paketi meclisten geçerse müzakere süreci son bulacak gibi geliyor bana. Türkiye sosyalist hareketi, sosyal demokratlar, toplumsal muhalefet Hdp’nin gösterdiği direnişe saygı gösterdi. Hükümet ise seçime yatırım yapmadığını topluma göstermek zorundadır. Hdp sorumluluğunu yerine getirdiğini söylüyor, bundan sonra olacakların sorumlusu hükümet olur.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç