Kan grubuna göre kişilik testi


kan grubu

1916 yılında bir Japon doktor 4 farklı kan gurubuna göre kişilik testi yapmış. Kan grbuna göre kişilik testi Japonya’da çok popüler olmuştur. 1930’lu senelerde Japonya’da orduya asker alırken kan grubundaki özelliklere bakmışlardır.

A gurubu – Çiftçi

Artıları: Sakindir. Sorumluluk sahibidir. Sabırlıdır. Mükemmeliyetçidir. Misafirperverdir. Kolay empati kurar. Güvenli arabalar kullanır. Kibardır.

Eksileri: Yeniliklere kapalıdır. İçe dönüktür. Zor beğenir. Takıntılıdır. Aşırı temkinlidir.

B grubu – Avcı

Artıları: İyi arkadaşlıklar kurar. İyimserdir. Kolay uyum sağlar. Yeniliklere açıktır. Fırsatları değerlendirir. Gerçekçidir. Kasıntı değildir. Kolay aşık olur ama bitince aşk acısı çekmez.

Eksileri: Kafasına göre yaşar. Empatiden yoksundur. Kuralları çiğnemeye eğilimlidir. Yalnız kalmaktan çok korkar. Hayallerinin peşinde koşmaz. Bencildir.

AB grubu – İnsancıl

Artıları: İdealisttir. Kafasına koyduğunu yapar. Sakindir. Rasyoneldir. Birçok hobisi vardır. Kitap okumayı sever. İlgi alanları geniştir. Yaratıcıdır. Fikir üretebilir. İlişkilerinde dürüsttür.

Eksileri: Çok hassastır. Kolay kırılır. Bir hobiyi bırakıp diğerine bakar. Çözülmesi zor bir kişiliği vardır. İnsanları çok eleştirir. Kitabında affetme yoktur.

O grubu – Savaşçı

Artıları: Dışa dönüktür. Ayakları yere basar. Para kazanamada başarılıdır. Zorluklarla baş edebilir. Romantiktir. Hırslıdır. Kafasına ne koyarsa yapar. Liderlik vasıfları vardır. Geniş açıdan bakar. Küçük şeylere takılmaz.

Eksileri: Kısa yoldan zengin olmayı hayal eder. Aşırı temkinlidir. Özgüveni yüksek olduğu için kibirli davranabilir. Kıskançtır. Merhametli değildir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç