Kalıcı Kilo Vermenin Formülleri


Banu KazançVerdiğimiz kiloları geri almamak için neler yapmalıyız. Kalıcı kilo vermenin sihirli formüllerini Beslenme ve diyet uzmanı Banu Kazanç anlattı.

Düzenli olarak her gün 2.5 lt. su içmek birin kuralımız. İkinci kuralımız hızlı verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınır. Sabırlı olmamız gerekir, ayda 5 kg vermemiz lazım. Daha sonraki aşamalarda porsiyonlarımızı hep bir porsiyon ölçünde ya da küçülterek mide kapasitesinin büyümemesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor.

Diyet bir yaşam tarzı olmalı

Diyeti diyet olarak yeme alışkanlığını düzene sokmak şekilde algılanması lazım. Kişinin yaşam tarzına, beslenme şekline, kilosuna sağlık durumuna, aldığı ilaçlar var ise ya da geçirdiği operasyonlar var ise ona göre diyetin ayarlanıp sürekliliğinin sağlanması için diyet olarak görmemek ve yeme alışkanlığını düzene sokmak kalıcılık sağlar. Mide ağrıdığı zaman bilin ki çok yemek yemişsinizdir.

İki tip insan vardır. Yemeğe saldıran ve yemekten medet uman insan grubu, diğer insan grubu da tamamiyle yemeden kesilir ve hızı bir şekilde zayıflayan. Hızlı bir şekilde zayıflamak, hızlı bir şekilde aşırı yeyip kilo almakta sağlıksızdır. Yeme bağımlılığı ve duygusal açlık yaşamamak için diyeti bir yaşam haline getirmek gerekir. Aynı zamanda sevdiğimiz yiyecekleri diyetimize sokmamız gerekiyor.

Yaşam tarzına ve metabolizmeya uygun diyet yapılmalı

Koşuşturduğumuz bir şehirde yaşıyoruz. Her şeyi kişin beslenme şekline yaşam tarzına ayak uyduracak şekilde ayarlamak gerekiyor. Duygusal açlığı yaşatmayacak şekilde empati yaparak kişinin nasıl beslenmesi gerektiğine dair bir program sunuyoruz.

Kalıcı kilo vermek için nasıl beslenmeliyiz?

Haftada iki gün tatlı yenilebilir ama süt ile birlikte. İnce bir dilim pasta ile beraber süt ile birlikte ya da üzerine süt içerek. İki tane incir ya da üç tane incir olabilir. Yanında probiyetin yoğurt.

Biraz nefsimize hakim olup, tatlıyı iki günün üzerine çıkmamak gerekiyor. Günde 4 tane kayısı yenilebilir. Badem, ceviz yenmeli ki kan şekeri dengelenmeli. Meyve karbonhidrattır. Glisemiği yüksek meyveler tercih edilebilir.  Ara öğünlerde bir paket light bisküvinin yanında limonata tüketilebilir. Bir rahatsızlığınız yoksa yemekler ve ara öğünlerde baharat kullanabilirsiniz

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç