Kalça Nasıl Dikleştirilir?


 

 

Kalça dikleştirme ameliyatında kullanılan teknik hastanın muayene bulgularına göre karar verilir. Kalça dikleştirmede Muz hattı denilen poponun alt kısmında bacak ile birleştirilen yere çok fazla dikkat etmek gereklidir. Muz hattındaki yağ fazlalığına göre bacak ile popo kısmının muz hattının yağ fazlasına göre değerlendirme yapılmaktadır. Bu bölgede belirgin yağ fazlalılığı var ise o bölgedeki yağ fazlalığı sorunun giderilmesidir.

Diğer bir kalça dikleştirme metodu ise; üst kısma yağ enjeksiyon ile sorun çözülür mü ona bakılmaktadır. Üst kısma yağ vermek göreceli olarak dikleştirme sağlayacaktır.

Başka bir yöntem ise; kişinin kalçasında yer çekimi ya da yapısal özelliklerine göre sarkma var ise bu durumda yine cerrahi işlem olarak özellikle sarkmanın ölçüsüne bakarak deri çıkartarak mı? yoksa ip ile askı yöntemi mi? ona karar verilmektedir. Eğer sarkma ölçüsü çok belirgin ise kuyruk sokumundan başlanarak yan taraflara dağılacak şekilde mayo, bikini içerisinde gizlenme şartı ile deri çıkartılıp, içerideki dokuları yukarı doğru eleve ettikten sonra işlem sonlandırılmaktadır. Deri çıkarma yöntemi, ip ile askı yöntemine göre daha kalıcı ve güvenli bir yöntemdir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç