Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur?


 

 

Cinsel doyumsuzluğun çok sebepleri olabilir. Örneğin kadın açısından bakarsak, kadının eğer partneri ile iyi bir cinsellik yaşamıyorsa yani kadın yeterince ön sevişme yaşamıyor ve cinsel olarak uyarılmıyorsa ya da kuruluk oluyorsa dolayısıyla birleşme esnasında ağrı duyuyorsa bu kadının cinsel hayatından memnun olmamasını sağlıyor. Kadın orgazm olmuyorsa kadın anlamadığı bir şey yaşıyor. Orgazm olmadan bir ilişki yaşandığında kadın haz aldığı bir şey yaşamadığı için cinsellikten kaçınmaya isteksizliğe yol açıyor.

Kadın haz almazsa isteksizlik başlar

Bir çok kadının cinsel isteksizliğinin altında yatan neden cinselliği yaşamamasıdır. Partnerin çok önemi vardır ve bir çok kadın bunu eşine anlatmıyor, orgazm olduğunu söyleyemeyebiliyor. Eşine karşı utanabiliyor ya da eşi kendi memnuniyetini dikkate alıyor ve eşini çok dikkate almıyor olabilir. Bütün bunlar da kadının bir süre sonra erkekten çok haz alarak yaşamadığı için isteksizliğine yol açıyor. Bir şeyi haz almadan yapıyorsa bir süre sonra yapmak istemiyor.

İlgili>>  Kadından Peygamber Neden Olmaz?

Travmalar cinsel isteksizliğe neden olabiliyor

Çoğu kadın için eşine karşı bir görev gibi kendisi için bir şey yaşamamıyor eşi için bir şey yaşıyormuş gibi oluyor. Tüm bunlar kadının cinsellik ile ilgili doyuma ulaşamamasıdır.

Batıda özellikle cinsel isteksizlik, geçirilmiş travmalar, geçirilmiş zorlu doğum, yaşam tarzları nedeniyle olabiliyor. Bizim gibi toplumlarda yetiştirilme biçimi en üst sıralardaki nedenlerdendir.

Görücü usulü evliliklerin olduğu toplumlarda yine cinsel isteksizlik fazla olabiliyor bu da evlilikte sık yaşanan sorunlardan biri haline gelebiliyor. Çekicilik ile ilgili endişelerde cinsel isteksizliğe neden olabiliyor.

Lohusalıkta ya da menopozdayım artık benden böyle işler geçti lafı kafadaki cinselliği olumsuz etkiliyor.

Eşlerin duygusal olarak yatırım olmaması ve partneri beğenmemek cinsel isteksizliğe neden olabiliyor.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç