Kadınlar Ne İster?


beyhan budakUzman Psikolog Beyhan Budak, insanlığın en başından bu yana merak edilen, tam olarak cevapta bulunmayan bir soruyu irdeledi. Bu belki de ölümsüzlüğün çaresi gibi merak ediliyor.

Bir psikolog olarak kadınların genel olarak beş şeyden bahsedeceğim.

Kadınlar öneri değil anlaşılmak ister

Biz erkeklerin bir özelliği var zihnimiz biraz düz çalışıyor, pratik zekalı olabilir, her soruya bir çözümümüz var ama kadınlara geldiğimiz zaman kafamız karışıyor. Erkek eve geldi ve kadın dedi ki başım ağrıyor. Erkeklerin diyeceği şeyler; ilaç iç, hastahanaye gidelim, yat dinlen. Erkek çözüm bulduğun sanırken kadın mutlu olmuyor ve erkek şaşırıyor. Kadınların ve erkeklerin zihni biraz farklı çalışıyor kadın burada böyle bir sıkıntısını anlatırken aslında arka planda olan şeyleri de anlatmak istiyor. Bir derman çözüm istemiyor, gün içerisinde yaşadığı sıkıntıları anlatmak istiyor. Erkekten beklediği canım ne oldu kim üzdü seni demenizi istiyor. Biz erkekler olarak çözümler üretiyoruz. Kadın böyle bir sıkıntı anlattığı zaman çözüm değil sadece dinlenilmek istiyor olabilir.

Çok fazla ilgi kadınları bıktırır

Biz erkekler bazen vur değince öldürebiliyoruz. Bütün kadınlar ilgi ister ama ilginin ince bir ayarı var. Eğer çok ilgi gösterirsek, sen beni bunaltıyorsun, beni boğuyorsun diye tepki verirler. Erkeğin kafası karışıyor, ilginin çok fazlası bir noktadan sonra kadını bunaltacakdır, ilgiyi düzenli gösterdiğimiz zaman da standarda bağlayacaktır. Var olan ilgilimizi değişkenlik göstererek vermemiz gerekli. Düzenli olarak değilde değişkenli yapmamız gereklidir. Düşünün ki bir erkek günde on kere arıyor, durmadan hediyeler alıyor ama sonrasında kadını bıktırır. O yüzden ilgimizi gösterirken ne cimri olacağız, para saçar gibi ilgi göstereceğiz. Bu ayarı tutturursak kadınları mutlu etmiş olabiliriz.

İlgili>>  Canlı Bomba Psikolojisi Nasıl Olur?

Kadınlar erkeğe güvenmek ister

Kadınların erkeklerden bir diğer şey ise güvence. Kadınlar güven duymak ister, kadınlar bir erkeğe değer veriyorsa o erkeğin arkasında durduğunu, uzattığı zaman elini tutulmasını ister. Kadınlar günü birlik işlerden ziyade beraber anneanne olmayı birlikte yaşlanmayı isterler. Kadınlar ile yola çıkarken bunu aklımızdan çıkarmamamız çok önemli. 1

Kadınlar sadakat ister

Kadınların bir diğer istediği şey ise sadakattir, her iki cinsiyet içinde güven ve sadakat önemlidir. Kadın bir kere yaralandığı zaman çok zor kazanır. O yüzden böyle bir riske girmemek lazım kadının o güvenini kaybetmeme, kadının sadakata verdiği önemi görmezden geldiğimiz zaman ilişkimiz ciddi bir anlamda riske girebilir. O yüzden kadınların güvenine ve sadakatine önem vermek çok önemli.

Kadınlar özel olduğunu hissetmek ister

Kadınların erkeklerden beklediği bir diğer şey ise erkeğin hayatında anlamlı ve özel olduğunu hissettirmektir. Erkek bazen hayatındaki kadına bir erkek arkadaşı gibi gelebilir. Kadının yaptığı şeyleri rutin haline getirebilir. Her kadın önemli olduğunu hissedilmek ister. Her kadına göre özel olduğu gösterilebilir. İyi bir gözlemci olarak eşinin ne istediğini bilebiliriz.

Bu söylediklerim klinik gözlemlerimizden kazandığımız genel ortak özelliklerdir ama her kadının birbirinden farklı olduğunu düşünüyorum. Erkekler kadınların ne istediğini bilmek istiyorlarsa hayatındaki kadını incelemesi çok önemli.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç