İyi bir diyet için yemek saatleri nasıl olmalı?


diyet

Başarılı bir diyet programında öğünlere özen göstermek çok önemlidir. Mutlaka üç ana öğün ve kişinin ihtiyacına göre birden dörde kadar ara öğün olması gerekmektedir. Ortalama 2 saatte düşen kan şekerimizi karşılamak için besin almamız gerektiği düşünülürse buna uygun saatler aralığında beslenmeli ve bu arada uygun besinleri de tüketmek gereklidir.

Öğün atlamak diyetin en büyük düşmanlarından bir tanesidir, öğün atlamak demek diğer öğünde daha fazla yemesine, kan şekerinin düşmesine ve kontrolünü kaybetmesine neden olması demektir.

Öğünlerin sayılarına dikkat ederken, aralıklarına dikkat etmekte çok önemlidir. Diyette öğün atlamanın diğer bir olumsuz etkside metobolizma da yavaşlamalara neden olabilmesidir.

İlgili>>  Çiğ Beslenme Diyeti Nedir?

Sabah kalkınca mutlaka kahvaltı ile güne başlanmalı ve daha sonra 2 saatler aralığında ana ve ara öğünler takip ederek devam ettirilmeli. Yatmadan en az 4 saat önce akşam yemeği tüketilmiş olması gereklidir. Akşam yemeğinden sonraki ara öğün sizin yaşam tarzınıza özgü olarak değişebilmektedir.

Yatmadan önce su içmek özellikle diyet için tavsiye edilen bir şey değildir. Çok ihtiyaç varsa tüketilebilir ama tok kalmak ya da zayıflamak için beslenme uzmanları yatmadan önce su tüketin tavsiyesinde bulunmuyorlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç