İstihbarat devleti olduk


 

ibrahim öztürkMillet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. İbrahim Öztürk Hakan Fidan’ın tekrar görevine dönmesini değerlendirdi.

Davutoğlu kendini başbakan zannetti

Dünyada kimse genel kurmayların adını bilmezler ama biz kışlada kaç komutan var hepsini biliyoruz. Biz şu an Hakan Fidan’ın adını neler yaptığını çok iyi biliyorsak bizde istihbarat devleti olmuşuzdur. Yasal bir sınırlama olmayabilir geri dönüşünde ama ahlaki olarak doğru bir tavır olmadı.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı benim abim, hocam diye hitap ettiğim birisidir. Ve ben Başbakan’ın o saflığına hala çok inanıyorum ama siyasetin kirli koridorunda dansöze çevirdiler. Çevrilmemesi mümkün değildir çünkü temizliğinden gelir. Şimdi ne oldu, başbakan zannetti kendini bir kişiyi aday gösterdi sonra o kişi geri geldi. Bu arada Cumhurbaşkanı’nın baskıları insanları kararlarından caydırdı. Ortada devlet yok, gelenek yok.

İlgili>>  Hakan Fidan'ın dokunulmazlığa ihtiyacı var

Ne kadar devlet birikimi varsa bunların hepsi ayaklar altında. Siyasilere sorduğumda şu anda Türkiye’de bir devrim yapılıyor diyorlar. Bir de Atatürk çok mu adil mi diyorlar, her devrim kendi çocuklarını yer diyorlar, nasıl bir devrim yapılıyorlar ben bilmiyorum. Bu devrimde adalet, eşitlik arama bu devrimde bu şekilde olacaktır diyorlar.

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç