İsrail’in dünü ve bugünü


israilYılmaz DİKBAŞAraştırmacı Yazar Yılmaz Dikbaş, İsrail tarihi hakkında bilgi verdi.

Filistin, 1 dünya savaşına kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun bir eyaletiydi. Osmanlı, Almanlar ile 1. dünya savaşına girip kaybedince Osmanlı’nın elinden bir sürü topraklar çıktı bu çıkan toprakların birisi de Filistindir. Filistin 1918’den sonra Osmanlı’nın değildir artı. Yenen güçler Osmanlı’dan alınan toprakları paylaştılar, Filistin’e de ingilizler geldi.

İngilzler Filistin’i egemenlik altına aldıktan sonra dünyadaki yahudilerin oraya göçmesini sağladı. Filistin’de yahudilerin o topraklara gelmesi 1. dünya savaşı sonrası İngiliz yönetiminin gelmesi ile oldu. Filistin o zamana kadar Osmanlı’nın eyaleti idi. Osmanlı yönetiminde olduğu için ayrıca bir ordusu yoktu. Dünyanın her tarafından gelen Yahudilere Güney Afrika, Fransa diğer ülkeler parasal olarak yahudi siyonistlere yardım ettiler. Şunu da ayırmak lazım bütün siyonistler yahudidir ama bütün yahudiler siyonist değildir.

Dünyaya dağılmış yahudileri Filistin’de toplama kararı verildi. İngilizlerin yönetiminde siyonistler Filistin’e gelince 3 tane çete kurdurlar. Bu çeteler İngilizleri’de öldürdüler. Bu çetelere ilk kez terörist diyen İngilizlerdir. Bunlardan biriside bugün İsrail’in başında olan Şimon Peres’tir. Bugün başbakan olan Netanyahu’da şahsen terör örgütüne katılmış bir teröristir. Albert Einsteinkendisi kadar deneyimli 27 seçkin yahudi ile birlikte mektup yazdı ve bunların hepsine terörist dedi. İsrail’de terör ile başbakan olanlar yapılan konuşmalarda size terörist diyorlar dediklerinden ilgili kişiler hoşlanmışlardır.

Terörizmin dini ve toprakları yoktur, yanlıştır dini de vardır toprakları da vardır, işte örneği siyonizm. Terörle hiç bir yere varılmaz diyorlar bu yanlıştır. Terörle bir yere varan siyonist İsrail devletinin kurulmasıdır, tamamiyle terör ile kurulmuştur.

Siyonistlerin harekete geçerken en büyük kozları Tevrat olmuştur. Tevrata bakıyorlar diyorlar ki Tanrı, Nil Nehrinden Fırat Nehrine kadar olan bölgeyi bize vermiştir diyorlar. Siyonistler Tevrat’ı bir tapu seneti kullanmıştır. Siyonist devletini kuranların hiçbirisi dindar değildir. Ne Theodor Herzl‘in kendisidir ne de sonradan gelenler, bunların hepsi belgelidir ama dini çok iyi kullanmıştır.

Theodor Herzl
Theodor Herzl

 

Yalnız Yahudi dini değil, asıl dini kullananlar devleti yönetenler emperyalistler olmuştur. İsrail yöneticilerinin hiç biri Filistin’de doğmamıştır. İsrail devletini kuranların bir ikisi hariç hiçbiri ibraniceyi bilmiyorlardır. Dindar değiller, Filistin’de doğmadılar, dillerini bilmiyorlar. Hep Amerika, Fransa destekledikleri için terör ile kurulmuşlardır.

Yahudiler tarih boyunca Avrupa’da ötelenmediği ülke yoktur. İngiltere’de 300 yıl adalardan dışarı atılmıştır, Rusya, Fransa, İspanya gibi devletler zulüm yapmıştır. Fakat yahudilere zulüm etmeyen müslüman devletlerdir. Yahudiler siyasete giremiyor, sanayiye giremiyor, mal mülk sahibi olamıyorlar. Yahudilere hiç bir şey yaptırmıyorlar ve yakalarına yıldız takmak zorunda bırakıyorlar. Bunlardan sanata yatkın olanlar sanata, matematiğe, fiziğe yakın oluyorlar ve oralarda kendilerini gösteriyorlar. Yahudiler kadar aşağılanan bir kavim yoktur.

Para kazanamsını parayı kullanmasını en iyi bilen bir kavim. 1. Dünya savaşına giren bazı devletlere borç para veriyorlar. Kapitalizm için önemli bir etken olmaya başlıyorlar. Theodor Herzl’in kitabına baktığımızda Filistin’de hiç kimse yok gibi söylüyor biz oraya gideceğiz uygarlığı getireceğiz gibi tamamen beyin yıkamaktı için yazılmış bir kitabı var. Kitabını yazdığı zamanda Filistin’de 700 bin kişi var ama Theodor Herzl’e bakarsan o an orada kimse yok. Theodor Herzl diyor ki Filistin’i işgal edeceğiz , teröristlerin başı bu kişidir. Bunlar sıradan terörist değildir, okumuş bir kaç dil bilen kişilerdir.

Mescid-i Aksa’ya şöyle böyle yaptı diyoruz, bunlar ayrıntı oradaki katliam bunların umurunda bile değiller. İngiltere’de ingiliz parlemontosunda bir kez kınandılar bunun dışında uluslararası kamuoyunda gündeme gelmemişlerdir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reset password

Geri
log in