İsrail Nasıl Kuruldu?


Araştırmacı Yazar Yılmaz Dikbaş, İsrail tarihi hakkında bilgi verdi.

Filistin, 1 dünya savaşına kadar Osmanlı İmparatorluğu’nun bir eyaletiydi. Osmanlı, Almanlar ile 1. dünya savaşını kaybetmesi ile birlikte Filistin 1918 yılında, Osmanlı’nın elinden çıktı.  Yenen güçler Osmanlı’dan alınan toprakları paylaştılar, Filistin’i de ingilizler aldı.

Filistin, Osmanlı’dan sonra İngilizlere geçti

İngilzler, Filistin’i egemenlik altına aldıktan sonra dünyadaki yahudilerin oraya göçmesini sağladı. Filistin’de yahudilerin o topraklara gelmesi 1. dünya savaşı sonrası İngiliz yönetiminin gelmesi ile oldu. Filistin o zamana kadar Osmanlı’nın eyaleti idi. Osmanlı yönetiminde olduğu için ayrıca bir ordusu yoktu. Dünyanın her tarafından gelen Yahudilere Güney Afrika, Fransa ve diğer ülkeler parasal olarak yahudi siyonistlere yardım ettiler. Şunu da ayırmak lazım bütün siyonistler yahudidir ama bütün yahudiler siyonist değildir.

İsrail terör ile kurulmuştur

Dünyaya dağılmış yahudileri Filistin’de toplama kararı verildi. İngilizlerin yönetiminde siyonistler Filistin’e gelince 3 tane çete kurdurlar. Bu çeteler İngilizleri’de öldürdüler. Bu çetelere ilk kez terörist diyen İngilizlerdir. Bunlardan biriside bugün İsrail’in başında olan Şimon Peres‘tir. Bugün başbakan olan Netanyahu’da şahsen terör örgütüne katılmış bir teröristtir. Albert Einstein kendisi kadar deneyimli 27 seçkin yahudi ile birlikte mektup yazdı ve bunların hepsine terörist dedi.

Terörizmin dini ve toprakları yoktur, yanlıştır dini de vardır toprakları da vardır, işte örneği siyonizm. Terörle hiç bir yere varılmaz diyorlar bu yanlıştır. Terörle bir yere varan siyonist İsrail devletinin kurulmasıdır, tamamiyle terör ile kurulmuştur.

Yalnız Yahudi dini değil, asıl dini kullananlar devleti yönetenler emperyalistler olmuştur. İsrail yöneticilerinin hiç biri Filistin’de doğmamıştır. İsrail devletini kuranların bir ikisi hariç hiçbiri ibraniceyi bilmiyorlardır. Dindar değiller, Filistin’de doğmadılar, dillerini bilmiyorlar. Hep Amerika, Fransa destekledikleri için terör ile kurulmuşlardır.

İlgili>>  Filistin'in Tarihi

İsrail, Tevrat’ın buyruklarına göre kuruldu

Siyonistlerin harekete geçerken en büyük kozları Tevrat olmuştur. Tevrata bakıyorlar diyorlar ki Tanrı, Nil Nehrinden Fırat Nehrine kadar olan bölgeyi bize vermiştir diyorlar. Siyonistler Tevrat’ı bir tapu seneti kullanmıştır. Siyonist devletini kuranların hiçbirisi dindar değildir. Ne Theodor Herzl‘in kendisidir, ne de sonradan gelenler, bunların hepsi belgelidir ama dini çok iyi kullanmıştır.

Theodor Herzl
Theodor Herzl

Yahudiler tarih boyunca Avrupa’da ötelenmediği ülke yoktur. İngiltere’de 300 yıl adalardan dışarı atılmıştır, Rusya, Fransa, İspanya gibi devletler zulüm yapmıştır. Fakat yahudilere zulüm etmeyen müslüman devletleridir. Yahudiler siyasete giremiyor, sanayiye giremiyor, mal mülk sahibi olamıyorlar. Yahudilere hiç bir şey yaptırmıyorlar ve yakalarına yıldız takmak zorunda bırakıyorlar. Bunlardan sanata yatkın olanlar sanata, matematiğe, fiziğe yakın oluyorlar ve oralarda kendilerini gösteriyorlar. Tarih boyunca yahudiler kadar aşağılanan bir kavim yoktur.

Para kazanamsını parayı kullanmasını en iyi bilen bir kavim. 1. Dünya savaşına giren bazı devletlere borç para veriyorlar. Kapitalizm için önemli bir etken olmaya başlıyorlar. Theodor Herzl’in kitabına baktığımızda Filistin’de hiç kimse yok gibi söylüyor biz oraya gideceğiz uygarlığı getireceğiz gibi tamamen beyin yıkamaktı için yazılmış bir kitabı var. Kitabını yazdığı zamanda Filistin’de 700 bin kişi var ama Theodor Herzl’e bakarsan o an orada kimse yok. Theodor Herzl diyor ki Filistin’i işgal edeceğiz , teröristlerin başı bu kişidir. Bunlar sıradan terörist değildir, okumuş bir kaç dil bilen kişilerdir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç