Işid’in Arkasında Kim Var


omer-ozkayaGüneş Gazetesi Yazarı Ömer Özkaya, küresel güçlerin Ortadoğu planı hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.

Cihat edenler bugüne kadar maske takmazlardı

ışid

Afganistan’da cihat yapan mücahitlerin bugüne kadar biz maske taktıklarını görmedik ama bütün Işid militanları maske takıyorlar, neden? çünkü onların çok önemli kısmı batılı güvenlik servislerinin özel eğitilmiş elemanları arkada davar sürüsü var. Onlar cihat yapıp cennete gideceğini zanneden zavallılar ama bu Işid dediğimiz meseleyi çeviren ve tüm dünyanın gözü önünde tiyatro oyunu oynayan, kamera önünde adam kesmek gibi, tarihi eserleri balyozla parçalamak gibi. Tiyatroyu oynayan kritik şehirlere giriş çıkışları yapan profesyonel ekip var.

Maskeli ekipler batılı güvenlik şirketlerinin elemanları, gelecekte bizi bekleyen bir tehlike de işte bu. Artık savaşlar özelleştiriliyor. Black Wolter şirketi Amerikan devleti adına ABD senatosunu koruyor.

Savaşlar özelleştiriliyor, ülkemizin bir yerine saldırı olsa bu saldırıyı da Hong Hong şirketinin güvenlik elemanları yapmış olsa biz ne yapacağız? Hon Hong ile mi savaşacağız? Gelecekte devletleri bekleyen bilir tehlike de bu savaşların özelleştirmesi. Batının olmak istendiği yerde güya cihat yapılıyor.

İlgili>>  Çözüm süreci nereye gidiyor

Filistin’e karşı İsrail’e  cihata giden kimse yok

cihat

Saddam Hüseyin, Usame Bin Ladin, Kaddafi yargılanması asıldılar ya da konuşturulmadan öldürüldüler. Işid ile işleri bittikleri zaman profesyonel ekip çekilecek geri kalan zavallıları bombalayacaklar. Onlar da cennete gideceklerine inanıyorlar.

Afganistan’da Irak’ta Suıriye’de cihat iddia eden mücahitler nedense İsrail’e karşı Filistin’e cihat etmeye gitmiyorlar. Saf olmayın; size pasaportu veren, ben buradan nasıl geçerim dağların arasına geçir dediğin kaçaklı bile görevli. Size pasaportu veren de parayı veren de oraya götüren de bir görevli o size bunları temin edenlere sorun Filistin’e gidebilir miyiz cihat etmek için diye. Ya da Filistin’e gidinde sizin cihatçılığınızı görelim.

 

Comments 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Işid’in arkasında ABD’nin olduğunu herkes bilir iken cihata gidiyoz diye kandırılan cahil Ortadoğu’lu gençlere ne demeli? davar gibi hareket ediyorlar. Düşünen bir kişi bilmelidir ki bu adamlar neden Filistin’e saldırmıyorlar?

    İnternete Işid İsrail’e saldırdı yazın hiç bir şey çıkmayacaktır, bunlar oyun ama bu oyunu bizim bilmemiz bir işe yaramaz orada ki davarlarında bunları fark etmesi lazım. İslam o kadar güzel bir din e maalesef bunların elinde olduğu izlenimi çıkartılıyor.

    Bize düşen şey ise müslüman olarak uyanık olmamız ve gereken tertipi her şeyde göstermemizdir. Eğer bizde şu elimizdekilerin kıymetini bilmezsek ileri de Allah korusun Irak gibi olabiliriz. Olmamak için topyekün işimizi kaliteli iyi niyetli ve dürüst yapmamız lazım.

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç