İş yerinde mutlu olmanın yolları nelerdir?


 

İş yerinde mutlu olmanın yolları öncelikli olarak doğru işi seçmektir. Nasıl bir işte, ne kadar mesafelik uzaklıkta, kaç zaman dilimi içerisinde çalışacağınız, bunların hepsinin sonucunda sizin mutlu olacağınız ne istediğinizi bilip ne istemediğiniz bildiğiniz listeyi oluşturarak net olduğunuz bir iş yapmanız gerekiyor.

Seçtiğiniz iş ve ünvanda sizin istek ve beklentilerinizi karşılıyorsa zaten kendiliğinden akıp gidiyor. Yaptığınız işi ünvanınız dahilinde sorumluluklarınızı yerine getirerek uyguladığınızda karşılığını alıyorsanız iş yerinde mutsuz olma ihtimaliniz yok.

Ne istediğini bilmek

İş yerinde ki motivasyonu daim tutmanın en öncelikli yolu ne istediğinizi bilip o doğrultuda ilerlemektir. Aslında o da olabilir, şu da sıkıntı olmayabilir demektense siz boşverin ötekileri size göre doğru olan şey ne, sizi motive eden şey ne. Siz akşam dokuza kadar arkadaşlarınızla vakit geçiremeyeceğiniz için uzun vadede mutsuz olacaksanız neden o işe giriyorsunuz? bile bile lades yapmaktansa bilinçli olarak hareket edilmelidir. Ne istediğimizi bilmeliyiz ve istediğimizi almak içinde elimizden geleni yapmalıyız.

İlgili>>  Kişi kendisi için en doğru sektörü nasıl seçebilir?

Bireysel iş motivasyonu ile birlikte zaten iş yeri motivasyonu da kendiliğinden ortaya çıkar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç