iOS 9’un Yeni Özellikleri


Apple haziran 2015’te İphone ile İpad için geliştirilen yeni işletim sistemi İOS 9’u tanıttı. Apple’nin son kullanıcılar ile eylül ayında buluşacak olan İOS 9 mobil işletim sistemi pek çok yeni özellikleriyle geliyor.

Sanal asistan Siri daha da akıllandı. Siri’ye sesli not olarak notlar verdiğinizde ve tarihini söylediğinizde Siri bunları size hatırlatacak.

Kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni özellik ise bilinmeyen numara tahmini yapmak. Bilinmeyen bir numara yapıldığı zaman Apple internetten kısa bir sürede hızlı bir arama yapıp o numaranın kime ait olduğunu gösteren bir araştırma yapacak ve arayan numara şu olabilir diyecek. Gelen aramaya siz cevap vermeden siz kimin aradığını bilecektiniz.

Apple İos 9 ile kullanıcılarının enerji tasarruf modunu da sundu. Batarya azaldığında kullanılacak bu özellik batarya azaldıktan sonra 3 saat daha telefonun şarzı bitmeyecek.

İlgili>>  Apple'ın Bilinmeyen Sırları

Diğer bir yeni özellik ise haberler uygulaması, sosyal ağlarda yayınlanan, internet içerikleri, haber, sosyal medya içeriklerini artık kendi kişisel tercihlerini belirleyip Appla News uygulaması üzerinden erişebileceksiniz.

Apple İos 9 ile tablet ekranını ikiye bölme özelliği de ekledi. Bu yeni özellikle bir yandan E-posta yazılırken diğer yandan internette gezecek, videolar küçülebilecek ve diğer uygulamalar kullanılmaya devam edilebilecek.

Ve son dikkat çeken özellik ise Apple’nin yeni not alma uygulaması, bu sayede not defterine çizim yapmak ve resim ekleme özellikleri geliyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç