İnsanları etkileme yolları


Gözler

gözler
Günlük hayatta gözlerimiz sadece görme organı olarak düşünürüz ancak sadece tek bir işe yaramadığını şimdi daha iyi anlayacağız. Zaman zaman bir bakış bile hayatımızı değiştirmiştir. Mutlak olarak ilk tanışmada insanların gözlerine bakmamız lazım nedeni çok basit ama gerçek ona verdiğiniz önemil belirler ilk aşamada saygınlık uyandırır.

Beden dili

beden dili

Vücudumuzu kullanarak söylemek istediklerimizi karşı tarafa aktarabiliriz. Bunu yaparken dikkat etmemiz gereken öncelikli olarak elimizdir. Çok fazla dikkat çeker ve karşı tarafa anlatmak istediklerimiz daha kolay hissettirebiliriz. Birşeyleri anlatırken mutlak olarak ellerimizi kullanmaktayız. Anlatılan konuya göre bu hareketlerde değişiklik olabilir.

Konuşarak etkileme

konuşma

Konuşarak insanları etkileme diğer konulara göre daha sonra gelmektedir. Bir gerçek var ki insanların bakış ve vücut dilini kullanarak konuşmadan daha fazla etkilendiği bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak şu bilinmelidir ki etkileyici bir konuşmada hayatınızda farklılıklar yaratmaktadır. Çok konuşma değil bilinçli bilgili bir konuşma tarzı çevrenizdeki insanları size bağlamada faydalı olacaktır.

İlgili>>  Dijital Beden Dili Nedir?

Giyimin etkisi

giyim
İyi giyinmek insanların ilk etapta etkileyici taraftır. Daha sonraları bu etki azalmakla beraber hiç bir zaman bitmez. İyi giyinmek pahalı alış veriş olarak algılanmasın. Tamamiyle temiz düzenli dikkat çekici olmalıdır. Sadece abartıya kaçılmamalıdır. Kendinizin de fark edeceğiniz gibi insanların giyim tarzına ilk etapta dikkat ederiz. Bu sebepten dolayı iyi giyinmek her zaman dikkat çeker.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç