İltihaplı eklem romatizması için kür


ibrahim saraçoğluProf. Dr. İbrahim Saraçoğlu iltihaplı romatizma tedavisi için bilgiler verdi.

İltihaplı eklem romatizmasında ilaçlarınızı azaltın ama bunu önce doktorunuza danışın. Kurutulmuş kiraz sapı veya mısır püskülü kullanın. Bu bitkilerin raf ömrü bir yılı geçmemiş olacak, bir yıldır rafta duruyorsa o bitkilerden fayda gelmez.

25 tane kurutulmuş kiraz sapını 4 dakika kaynatın ve üzerine bir tutam mısırdan ilave edin. Ilıdıktan sonra suyunu içebilirsiniz. İlk 7 gün bir sabah bir akşam yemeğinden önce bunu yapın.

Akşam yatmadan da karabaş bitkisini bir bardak suda 5 dakikada kaynatıp ılıdıktan sonra suyunu içebilirsiniz. Bu müthiş derecede romatizmal hastalıklarda ağrı kesicidir.

Kiraz sapı veya mısır püskülü ile ısırgan otu bir araya geldiğinde kandaki iltihabı düşürüyor ve normal seviyesine getiriyor. Bu şekilde bir aya tamamlayın ve doktora gidin kontrol ettirin eğer düzelmesi ise bir hafta ara verin bir ay daha devam edin.

Romatizma hastalarını sıcağın içine koyarlar bu yanlıştır. Diz kapaklarınıza veya eklemlerinize soğuk su dökebilirsiniz.

 

Comments 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İltihaplı romatizmanın ilerlemesi çok kötü bir şey var, her sağlıklı insanın iltihaplı romatizma başına gelmeden bu kürü yapması gereklidir.

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç