İlluminati Nedir? Doğuşu ve Sır Perdesinin Ardındaki Gerçekler


İlluminati nedir? İlluminatiyi kim kurdu?

İlluminati, 1 Mayıs 1776 tarihinde Adam Weishaupt tarafından 5 kişiyle kurulmuş bir cemiyettir. Kurucusu Adam Weishaupt cizvit tarikatına mansuptu ve Ingolstadt Üniversitesinde kilise hukuk profesörüydü. İlluminati kelimesinin türkçe anlamı “aydınlanmışlar” dır.

İlluminati ve masonluk

Almanya’daki Baverya eyaletinde kurulan illuminati masonluğu model aldı. Kaynaklara göre, illuminati üyeleri üstlerine itaat edeceklerine dair ant içtiler ve farklı derecelerdeki üç ana sınıfa ayrıldılar. En tepede dünyanın en güçlü ve zengin 13 ailesi, altında 300 alt aile vardır. Bu 2 katmandan sonra strateji gurupları, merkez bankaları, özel sektör şirketlerinden oluşur. Üyeler arasında kardeşlik hukuku esastır ve her üye, üstüne mutlak itaate mecburdur. Kendi ahlak kurallarıyla hareket eder ve örgüte bağlı aileler kendi aralarında evlenir.

İlluminatinin büyümesi

İlluminati, kuruşundan kısa bir süre sonra pek çok Avrupa ülkesine yayıldı ve başta askeri, idarei, adli, bilimsel ve mali kuruluştan olmak üzere yüzlerce üyesi oldu.

İlluminatinin amacı nedir?

Modern illuminatinin hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek yeni dünya düzenini sağlamak amacıyla hareket eden bir yapılanma olduğu iddia edilmektedir. İlluminatinin toplumun ahlak düzenini bozmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletlerini ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni bozmayı çalıştayı düşünülmektedir.

Temel ilkesi, latince “Ordo Ab Chao”, yani kaostan gelen düzendir. Önce kaos yaratır, ardından düzen vaad ederek etkinliğini arttırır. Hükümetler, askeri, adli, gizli servis, yardım kuruluşlarının içerisinde yer alır. Kontrolü altına almak istediği kişilere zihin kontrolü uygular. Ülkelerin merkez bankaları ve global şirketlerin büyük hissedarıdır. Yeni Dünya Düzeni ilkeleri gereği her türlü dinsel ve ahlaki değerle medya üzerinden savaşır. Sağlık, savaşlar, kara para, uyuşturucu ve cinsel ticaret üzerinden gelir elde eder.

İlluminati örgütünün amacı dünyayı kendi kurallarına göre yönetebilmektir. Buna karşı koyanlar ya suikasta kurban gidiyor ya da toplum karşısında kötü bir imaj yaratılması için çaba gösterilip saf dışı ediliyor.

Benim istediğim marka kıyafetler giyeceksin, benim istediğim besinleri tüketeceksin, benim kurallarıma uygun şekilde yaşayacaksın ve benim belirlediğim dini yaşayacaksın. İlluminati’nin Hıristiyanlığı mı yoksa Yahudiliği mi desteklediği konusunu tartışabiliriz ama İslamı yok etmeye çalışan bir topluluk olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta yepyeni bir din ile bütün semavi dinleri ortadan kaldırmak istiyor da olabilir.

İlluminati Sembolleri Nelerdir

illuminati

İlluminatinin simgelerinden biri kilisenin şeytan ilan ettiği Lucifer (lusifer) dir, yani ışık taşıyandır. Resmi mührü henüz bitmemiş olan bir piramit ve tepesinde tüm yönlere hakim bir gözdür. Göz, illuminati kardeşliğinin Dünya’ya hakim olma isteğini yansıtan büyük bir simgedir. Her Yerdeler
Bazı iddialara göre, illuminati kendisini bilinçli olarak topluma yansıtıyor. Bazıları bu olayların insanların illuminatiyi yavaş yavaş benimsemesi ve zaman içinde herkesin illuminatiyi kabul etmesi için yapıldığını düşünüyorlar.

 

ojo-de-horus

 

Horus Eski Mısır’da güneş tanrısıdır. Yukarıdaki sembol ise Horus’un herşeyi gören gözü. Illuminati ve masonların sık kullandığı işaretlerdendir.

İlluminati Oyun Kartları 

İddialara göre, geçmişte Steve Jackson Games (SJG) tarafından piyasaya sürülmüş oyun kartları daha sonraları olmuş olan bazı olayları işaret etmiştir. Oyun kartları; rol yapma yeteneği ile masa başında oynanan bilim kurgunun yanında fantastik öğeleride barından bir oyun. Oyunun kutusunda şöyle yazıyor “Maybe the Illuminati are behind this game.They must be- they are by definition, behind everything” (Belki bu oyunun arkasında illuminati vardır. Her şeyin arkasında olabileceği gibi.) İlluminati bu oyun kartları ile  Subliminal mesaj yani bilinçaltı mesaj vermeye çalışıyor.

Japonya Depremi

Japonya bu sene büyük bir deprem felaketi yaşadı. Ekonomisi büyük zarar gördü. Japonya’nın teknoloji konusunda Amerika’nın en büyük rakibi olduğunu düşünürsek, bu depremin Amerika tarafından oluşturulmasına şaşmamak lazım.Tabi nükleer patlamada vardı planlarında ama az kalsın başarılı oluyorlardı.

2048002-combined_disasters images-4

 

 

 

 

İkiz Kuleler

Bilindiği üzere 12 Eylül’de ABD’de ikiz kulelere terörister tarafında saldırı düzenlenmişti. Ama bunun 1995 yılında bir kartın arkasında yazması kafalara soru işareti getirmektedir.

ikiz kuleler
Paralı Askerler!

Vatanı için değil, para için savaşacak askerler yaratmak. Günümüzde para için okyanus ötesinden gelip Ortadoğu’yu kana bulayan insanları her gün TV’de görmekteyiz.

mercenariespng

Nato

İçerine aldığı askerleri kuklalaştıran ve NATO askerleri uluslararası kanunlar neticesinde karışıklık olan istediği bölgeye girmektedir.

nato

 

Saddam Hüseyin

İlluminati Saddam Hüseyin’i Irak’ın başına getirdi ve Ortadoğu’ya Irak’tan başlayarak dizayn etmeye çalıştı. Saddam Hüseyin’in asılmasından sonra ABD’de eğitim aldığı ortaya çıkmıştır.

s-ad69e64f39e3932cbeea46e2657f715cedcbf9cc

Bill Clinton

scandal

Skandal.. Bu kart bize şunu anlatıyor : Bu olay, birilerinin çıkarları için kullanılır ve kullanılacaktır. Önce bunları planlayacak, kaydedecek, sonra da şantaj yoluna gidilip, istenilen yaptırılacaktır. Eğer yapılmaz ise, veya kişi bulunduğu yerden indirilmek istenilirse, sonu ”skandal” olur.

bill_clinton

hillaryclinton

 

Bunun en meşhur örneği de ”Clinton ve Monica” ”Skandalı” dır. Yukarıdakiler Clinton’ın zamanının dolduğunu düşünmüş olacaklar ki, böyle bir şey planlanmış ve dünyaya afişe edilmiştir. Resimleri birleştirince aşağıdaki resim ortaya çıkmaktadır.

biill

Clinton’un çoğu röportajının ağır zihin kontrol altında yaptığı söylenmektedir ve aşağıdaki video bunu doğrulamaktadır. Bir insanın gözünü kırpmadan öylece durması normal değildir.

Diğer Bir İddia 

Bazı insanlara göre, illuminati kıyamete yakın bir tarihte geleceği düşünülen ve insanlığı doğru yoldan saptırarak bütün dünyaya savaş, açlık ve sapkınlık yayacak olan Deccal’e hizmet ediyor.

İlluminati Kardeşliği

Kimilerine göre, Dünya’yı 10 kişi yönetiyor ve bu 10 kişinin 300 kişilik alt kadrosu verilen emirleri uyguluyor.

İlluminati pagan inanç ve ritüellerini uygular. Şeytanı ilah edindikleri ve cinler ile temas halinde olarak anlık istihbarat sağladıkları söylenir. Yaygın teorilere göre Hz. İbrahimin yazdığı Sefer Yetira, yani Yaratılış Kitabı’nı eline geçirmişlerdir ve bu bilgilerle dünya dışı varlıklarla iletişim halindedirler.

İlluminati ve Amerika :

İlluminati’yi takip etmekte mümkün, resmi Twetter hesabı var ve takip etmekte mümkün.

İlluminatinin tersten yazılışı olan “itanimulli” kelimesini Google’da aradığımızda karşımıza “Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı”nın sitesi çıkar.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç