İlaçsız yaşam mümkün mü


ümit aktaşFitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş ilaçsız yaşamın gerekli ve mümkün olduğunu, ilaçların en son çare olduğunu vurguluyor. Aktaş sağlığınızı akıllıca yönetmek için ipuçları veriyor. İşte o öneriler.

 

 

 

Diyabet tedavi edilebilir hastalıktır

Bu günkü tıp ekoli hastalık ne ise ona anlık çözüm üretir. Hasta ilaç yuttuğu zaman o anlık iyileşmiş gibi gözükür ama hastalık geri planda devam eder. Diyabet bile tedavi edilebilir hastalıktır. İnsülünden bağımsız tedavi edilen diyabet rahatsızlıkları vardır. Bilimsel olarak ispatlanmıştır. Tip 2 diyabet hastalıkları ömür boyu ilaç kullanmadan tedavi edilebilir. Tip 2 diyabet demek, insülün kullanmayan şeker hastası demektir.

Günümüz tıbbı diyabet hastası geldiği zaman şekeri düşürmek için ilaç veririr. Beslenme programı hazırlanır, iki saatte öğün yiyeceksin gibi tedavi yöntemi uygularlar. Bir süre sonra bu gibi tedavi yöntemleri ile hasta kilo almaya devam eder ve sonunda hasta ilaçtan insülüne geçmek zorunda kalır. Hastaların bu şekilde ilaç kullanması ilaç sanayininde hoşuna gidiyor. Türkiye’de günümüzde 7 milyon diyabet hastası var. Bu gibi bir rakam varken ilaç firmaları hastalarında ilaç kullanmamasını istemez.

İlgili>>  Şeker hastalığına ameliyatlı tedavi

Her hastalık kimyasal ilaçla iyileştirilmeye çalışılıyor

Tıp Akademisi beslenmeye şöyle bakıyor: İnsanlar beslenmeye devam etsin. Tıp Fakültelerinde okuyan öğrencilere beslenme dersi verilmiyor. Beslenme eğitimi almadan doktor oluyorlar. Bütün dünyada tıp ekoloji değişmeye başladı. 2. Dünya savaşından sonra her şeyi kimyasal ilaçlarla tedavi etmeye başladılar.

Kolesterol hastalık değildir

kolesterol yüksekliği diye bir hastalık icat ettiler. Kolesterol olmadan yaşam mümkün değildir. Kolesterol yaraları tamir eder. Kolesterolün yükseliği risk faktörüdür ama hastalık değildir. Önce sigarayı bırakın, önce hareket etmeye başlayın ondan sonra kolesterolü düşürmeye bakın. Damar tıkanıklığı kolesterolden meydana gelmez. Bize ciğeri yasakladılar, şu anda bizim vatandaşlarımızda D vitamini eksikliği vardır. D vitamini kemik erimesini engeller. D vitamini bağışıklığın ana vitaminidir. D vitamini enfeksiyondan, kanserden, yüksek tansiyondan ve şeker hastalığından koruyor. D vitamini almadığımız için bu hastalıklara mağdur oluyoruz. Gıdalarda aktif D vitamini almamız gerekir ama maalesef bize D vitamini fazla kullanmamızı öneriyorlar bu doğru değil.

Doğada her şeyi mevsiminde yersek bize faydası vardır. Yeter ki dengeli ve kararında yiyelim.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç