İktidarsızlık Nedir? İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir?


İktidarsızlık, sürekli olarak ya da yineleyeci bir biçimde yeterli bir ereksiyon sertleşme sağlayamama ve cinsen aktivite bitene kadar yeterli sertleşmeyi sürdürememe durumudur.

Sertleşme sorunu yorgunluk, aşırı stres, alkol kullanımı, geçici ilaç kullanımı gibi nedenler ile her erkeğin ara sıra karşılaşacağı sorun olduğu gibi psikolojik ve fizyolojik nedenlere bağlı olarak sürekli de olabilir.

Sertleşme sorunu

Sertleşme birden fazla sistemin birden çalıştığı oldukça kompleks mekanizmanın sonucudur. Sertleşme meydana gelmesi için beyin, kaslar, hormonlar ve biz dizi faktörler rol oynar. Sertleşme için görüntü, fantazi düşünceler, dokunma, koku, ses veya bunların hepsinden oluşan bir uyarı olması gerekir. Uyarı sonucu beyin sinyaller gönderir, penis içerisine dolan kan büyüme ve sertliği oluşturur.

İlişkinin başı ve sonu arasında sertlik kalitesi uyarı niteliğine bağlı olarak değişebilir, başlangıçta olmayan sonradan gelişebilir. Bu nedenle sertleşme konusunu ilişkinin bütününde değerlendirmek gerekir.

İktidarsızlık nasıl tedavi edilir?

İktidarsızlığın tedavisinde ilk önce sorunun belirlenmesi gerekir. Psikolojik ve organik mi buna bakılması gerekir. Daha sonra hastalık organikse, şeker, tansiyon, beyin tomografisi gibi kanallardan sorunu giderilmeye çalışılması ve tedavi yolu seçilmelidir. Tedavideki amaç penis sertliğinin sağlanmasıdır.

Tedavi yöntemleri

  • Var olan problem organik ise tedavi skalasında ağızdan alınan ilaçlar ile başlanmaktadır.

 

  • Penise enjeksiyon tedavisi de uygulanmaktadır, ilaç tedavisinin yeterli olmadığı zamanlarda ilişki önce penise enjekte uygulanarak tedavi yapılmaktadır.

 

  • Yeni çıkan penise şok dalgası tedavisi kullanılmaktadır. Buradaki mantık var olan damarların genişlemesi tedavisidir. Penisin farklı bölgelerine uygulanarak penisin uyarılması sağlanır.

 

  • Penis protezi cerrahi ameliyat ile yapılır, ilaç tedavisi, enjeksiyon ve şok tedavisi yeterli gelmiyor ise penise protez takılarak sertleşme sağlanır.

 

  • Cinsel terapide çiftler, daha sonra kendi evlerinde uygulayacakları yön­temleri öğrenmek için, birlikte terapi se­anslarına giderler.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum Aç

reset

Geri
Oturum Aç